Проекти та інновації

Кабмін погодив законопроєкт, який імплементує згадку про КУПБ в інших кодексах

19 травня 2021, 17:33Новини487

Этот материал также доступен на русском

Як зазначається, внесення змін усуне протиріччя між чинними положеннями деяких законодавчих актів України та положеннями Кодексу.

  • Посилання скопійованоlink copied

Для узгодження положень Кодексу України з процедур банкрутства з іншими нормативно-правовими актами та забезпечення можливості застосування всіх норм Кодексу на практиці, необхідно внести зміни до ряду законодавчих актів України.

На цьому наголосила заступниця Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Валерія Коломієць, презентуючи проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Кодексу України з процедур банкрутства» під час засідання Уряду, зазначає пресслужба Мін’юсту.

«Кодекс було введено в дію 21 жовтня 2019 року. Відповідно Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» втратив чинність. Водночас в деяких законодавчих актах України залишились посилання на цей Закон. Таким чином, деякі законодавчі акти України, насамперед, Господарський процесуальний кодекс України, потребують внесення змін», – зазначила Валерія Коломієць.

Також вона звернула увагу, що частиною восьмою статті 12 Кодексу встановлено, що під час виконання повноважень арбітражний керуючий має право на безпосередній доступ до інформації про боржників, їхнє майно, доходи та кошти, у тому числі конфіденційної, що міститься в державних базах даних і реєстрах, у тому числі електронних. Порядок доступу до такої інформації з баз даних та реєстрів встановлюється центральними органами виконавчої влади, які забезпечують їх ведення.

Зважаючи на це, аби надати можливість застосування цього положення Кодексу на практиці та внесення змін у відповідні підзаконні акти, потребують змін Закони України «Про дорожній рух», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» та «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

«Внесення змін, запропонованих законопроєктом, усуне протиріччя між чинними положеннями деяких законодавчих актів України та положеннями Кодексу та забезпечить єдиний підхід в їх розумінні та застосуванні, а також дозволить усунути перепони, які унеможливлювали застосування цих законодавчих актів на практиці», – наголосила заступниця Міністра.

За результатами розгляду КМУ підтримав ініціативу Міністерства юстиції та схвалив запропонований законопроєкт.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Мінюст

Статті • Влада i люди
Офіційний запуск Реєстру збитків відбудеться 2 квітня 2024 року

Мінюст

Статті • Влада i люди
Продовжити термін дії закордонного паспорту, який вже був продовжений раніше, неможливо

Мінюст

Статті • Влада i люди
Шлях до рівноправного партнерства професійної спільноти і держави легким не буває

Мінюст

Статті • Влада i люди
Робоча група була і залишається максимально відкритою до усіх пропозицій та форм співпраці

Мінюст

Статті • Влада i люди
За останні роки кількість справ про банкрутство зменшується, на відміну від числа бажаючих стати арбітражними керуючими

Мінюст

Статті • Влада i люди
Деякі банки відмовляються надавати виконавцям інформацію про номери рахунків боржника та сум коштів, які наявні на рахунках боржника