Європа шукає заміну російському вугіллю у ПАР

15 червня 2022, 17:43Новини268

Этот материал также доступен на русском

Південноафриканське вугілля за перші п’ять місяців імпортували вісім країн Європи.

  • Посилання скопійованоlink copied

Країни Європи за перші п’ять місяців 2022 року імпортували з Південно-Африканської Республіки на 40% більше вугілля, ніж за минулий рік. З найбільшого в Африці вугільного термінала Річардс-Бей (RBCT) до Європи в січні-травні доставили 3,2 млн тонн, пише Reuters, зазначають Investory News.

За весь 2021 рік було лише 2,3 млн тонн.

Так, зараз 15% вантажу з RBCT йде до Європи, хоча минулого року цей показник становив лише 4%.

Південноафриканське вугілля за перші п’ять місяців імпортували вісім країн Європи. Деякі з них, наприклад Нідерланди, почали купувати його тільки після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Протягом березня-травня до країни надійшло 1,27 млн тонн, завдяки чому Нідерланди стали четвертим за величиною імпортером вугілля з ПАР.

Франція наростила імпорт майже у сім разів — з 68 005 тонн за весь минулий рік до 464 432 тонн за п’ять місяців 2022-го. Іспанія, Польща та Німеччина минулого року взагалі не купували південноафриканське вугілля. 2022-го за п’ять місяців Іспанія імпортувала 355 250 тонн, Польща — 181 515 тонн, Німеччина — 157 383 тонн.

Як зазначається, Європа нарощує імпорт вугілля з ПАР з наближенням ембарго на російське вугілля, воно набуває чинності у серпні.

Японія, яка також планує заборонити російське вугілля, імпортувала 388 249 тонн з ПАР. Китай, третій за величиною імпортер вугілля з RBCT, цього року ще не купував. Натомість країна наростила імпорт вугілля з росії до рекордних показників.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?