Зверніть увагу

Як завчасно потурбуватись про безпеку своїх коштів у банку?

19 серпня 2021, 10:35Новини597

Этот материал также доступен на русском

На сьогодні сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може бути меншою 200 тисяч гривень.

  • Посилання скопійованоlink copied

Якщо ви вирішили зберігати гроші на депозиті в банку, насамперед переконайтесь, що ваші гроші надійно захищені. Потрібно впевнитись, що кошти, які зберігаються у банку, не перевищують гарантовану суму відшкодування, – пише Finance.ua з посиланням на ФінКульт.

«Вкладник має право на одержання гарантованої суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок коштів Фонду в межах граничного розміру відшкодування коштів за вкладами», — сказано в повідомленні.

Кошти фізичних осіб та ФОП відшкодовуються Фондом в межах гарантованої суми, незалежно від кількості рахунків в одному банку.

Фонд гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом. Фонд відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, станом на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на цей день, незалежно від кількості вкладів в одному банку.

На сьогодні сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може бути меншою 200 тисяч гривень.

Якщо сума вкладів у банку перевищувала 200 тис грн, то для того, щоб отримати кошти понад цю суму, після прийняття рішення про ліквідацію банку, вкладнику потрібно до закінчення 30 днів з дня опублікування відомостей про ліквідацію банку в газеті «Урядовий кур’єр» або «Голос України» заявити про свої кредиторські вимоги до банку.

«Щоб мінімізувати ризики вкладника, скористайтесь правилом диверсифікації. Можна відкрити рахунки у кількох банках і на кожному з них тримати кошти в межах гарантованої суми відшкодування. Також можна диверсифікувати ризики, пов’язані з курсовими коливаннями, тримаючи декілька вкладів у різних валютах. Але в такому випадку потрібно пам’ятати, що відшкодування коштів в іноземній валюті здійснюється у гривневому еквіваленті», — додають у ФінКульті.

Також потрібно завжди уважно читати договір, який ви підписуєте, та враховувати максимальну суму, яку Фонд гарантує кожному вкладнику банку.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?