Як скористатися процедурою списання штрафних санкцій та пені та що для цього потрібно?
Этот материал также доступен на русском
Платники, які перебувають у процедурах ліквідації, не пов’язаних з банкрутством, зокрема це стосується ліквідації за рішенням власника або уповноваженого органу, також можуть взяти участь у процедурі.

ГУ ДПС у Закарпатській області нагадує, що право на участь у процедурі списання штрафних санкцій та пені мають платники податків – юридичні та фізичні особи, в тому числі підприємства державної та комунальної форм власності, у яких станом на 1 листопада 2020 року обліковувався податковий борг зі сплати податків, зборів та платежів, по яких сума податкового боргу станом на вказану дату перевищувала 3 060 грн (по боржниках – фізичних та юридичних особах) та 6 800 грн (по боржниках – фізичних особах підприємцях).
Необхідно зазначити, що платники податків, які перебувають у процедурах ліквідації, не пов’язаних з банкрутством, зокрема це стосується ліквідації за рішенням власника або уповноваженого ним органу, також можуть взяти участь у процедурі.
Зауважуємо, що не можуть скористатися цією процедурою списання штрафів і пені декілька категорій платників:
- великі платники податків;
- особи, на яких поширюються судові процедури банкрутства;
- особи, відносно яких наявні судові рішення, що набрали законної сили, якими розстрочено (відстрочено) стягнення податкового боргу;
- банки, на які поширюються норми Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб»;
- особи, які мають податковий борг з митних платежів; особи, які мають заборгованість зі сплати санкцій за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пені.
Крім того, участь у процедурі списання штрафів та пені, братимуть лише платежі, по яких законодавством та податковим обліком передбачається нарахування та сплата поточних податкових зобов’язань (по деклараціях, розрахунках, по сумі донарахувань з основної суми платежу згідно з податковими повідомленнями-рішеннями).
Неподаткові платежі, а також платежі, за якими передбачається нарахування лише штрафних (фінансових) санкцій та/або пені та не передбачається нарахування податкових зобов’язань, не приймають участі у процедурі списання.
Для того, щоб брати участь у процедурі, платникам податків до податкового органу за основним місцем обліку необхідно подати відповідну заяву за зразком або у довільній формі до 9 червня 2021 року. У цій заяві платник податків одночасно повідомляє, зокрема, про намір прийняти участь у процедурі, просить списати штрафи та/або пеню, що обліковувалися станом на 1 листопада 2020 року і залишилися несплаченими станом на дату повної сплати основної суми податкового боргу; а також штрафні санкції і пеню, що підлягають застосуванню та нарахуванню у зв’язку зі сплатою такого податкового боргу, не застосовувати та не нараховувати, а нараховані відкоригувати до нульових показників.
З метою надання платникам податків можливості скористатися процедурою, лише по одному чи декількох обраних ним платежах та у межах достатньої суми коштів, яку має платник податків, заяви платником податків мають подаватися по кожному з платежів.
Законом передбачено порядок списання штрафних санкцій та пені, що обліковувалися у платників податків у загальній сумі податкового боргу станом на 1 листопада 2020 року. У такому випадку, за умови погашення платником основної суми податкового боргу та сплати поточних грошових зобов’язань, платникам здійснюється списання штрафних санкцій і пені, що залишилися несплаченими на дату повної сплати такого податкового боргу, у порядку, визначеному для списання безнадійного податкового боргу.






-
Огляд ЗМІЩо ЄС готує для РФ в одинадцятому пакеті санкційСьогодні, 07:14 • Новини • Огляд ЗМІ
-
“Укргазвидобування” в березні запустило другу свердловину дебітом 300-400 тис. куб. м на добуВчора, 18:09 • Новини
-
Спільна заява України, Естонії, Латвії, Литви та Польщі щодо недопущення російських та білоруських спортсменів до міжнародних спортивних змаганьВчора, 18:00 • Новини
-
Фальшива переселенка допомагала ворогу атакувати Львів
Вчора, 17:49 • Новини
-
ГУР про розміщення ядерної зброї РФ у Білорусі: Це підняття ставок. США та ЄС на цей шантаж вестися не плануютьВчора, 17:37 • Новини
-
Металургійна галузь відновиться тільки після деблокади портів – комерційний директор “Метінвесту”Вчора, 17:28 • Новини
-
Промвиробництво в Україні торік скоротилось на понад третинуВчора, 17:17 • Новини
-
Укрпошта запускає нову послугу для інтернет-продавців товарів за кордон: умовиВчора, 17:08 • Новини
-
107 проектів із цифровізації системи охорони здоров’я заплановано реалізувати у 2023 році, – Марія КарчевичВчора, 17:00 • Новини
-
Пекін не схвалює рішення РФ розмістити ядерну зброю в Білорусі, – МЗС КитаюВчора, 16:51 • Новини
-
Експорт російського дизпального зростає, незважаючи на санкції ЄСВчора, 16:38 • Новини
-
Кабмін продовжив програму розвитку автомобільних доріг до кінця року, зменшивши фінансування на 2023р. у 1,7 разаВчора, 16:29 • Новини
-
Пентагон хоче залучити Кремнієву долину до розробки зброї – WSJВчора, 16:18 • Новини
-
УЗ повертатиме повну вартість квитків навіть після відправлення потяга: умовиВчора, 16:07 • Новини
-
ДСНС отримала понад 100 дронів від благодійного фондуВчора, 16:00 • Новини
-
Авдіївка у “червоній зоні”: місто закривають для волонтерів та журналістів, – голова МВА БарабашВчора, 15:49 • Новини
-
Кабмін скасував аукціони з продажу нафти, газового конденсату і СВГВчора, 15:37 • Новини
-
Сирський про Бахмут: Ми прораховуємо всі можливі варіанти розвитку подій і діятимемо адекватно до ситуаціїВчора, 15:28 • Новини
-
Переведення на літній час на роботу енергосистеми суттєво не впливає – “Укренерго”Вчора, 15:16 • Новини
-
Голову Баришівського райсуду засудили до 8,5 років колонії: отримав хабарВчора, 15:07 • Новини
-
Запроваджено експериментальний проект надання соціальних послуг санаторіями МінсоцполітикиВчора, 15:00 • Новини
-
Українські військові завершили навчання на танках Challenger 2 у БританіїВчора, 14:39 • Новини
Матеріали за темою

Законодавство

Законодавство

Законодавство

Законодавство

Законодавство
