Зверніть увагу

Як скористатися процедурою списання штрафних санкцій та пені та що для цього потрібно?

18 травня 2021, 11:15Новини256

Этот материал также доступен на русском

Платники, які перебувають у процедурах ліквідації, не пов’язаних з банкрутством, зокрема це стосується ліквідації за рішенням власника або уповноваженого органу, також можуть взяти участь у процедурі.

  • Посилання скопійованоlink copied

ГУ ДПС у Закарпатській області нагадує, що право на участь у процедурі списання штрафних санкцій та пені мають платники податків – юридичні та фізичні особи, в тому числі підприємства державної та комунальної форм власності, у яких станом на 1 листопада 2020 року обліковувався податковий борг зі сплати податків, зборів та платежів, по яких сума податкового боргу станом на вказану дату перевищувала 3 060 грн (по боржниках – фізичних та юридичних особах) та 6 800 грн (по боржниках – фізичних особах підприємцях).

Необхідно зазначити, що платники податків, які перебувають у процедурах ліквідації, не пов’язаних з банкрутством, зокрема це стосується ліквідації за рішенням власника або уповноваженого ним органу, також можуть взяти участь у процедурі.

Зауважуємо, що не можуть скористатися цією процедурою списання штрафів і пені декілька категорій платників:

  • великі платники податків;
  • особи, на яких поширюються судові процедури банкрутства;
  • особи, відносно яких наявні судові рішення, що набрали законної сили, якими розстрочено (відстрочено) стягнення податкового боргу;
  • банки, на які поширюються норми Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб»;
  • особи, які мають податковий борг з митних платежів; особи, які мають заборгованість зі сплати санкцій за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пені.

Крім того, участь у процедурі списання штрафів та пені, братимуть лише платежі, по яких законодавством та податковим обліком передбачається нарахування та сплата поточних податкових зобов’язань (по деклараціях, розрахунках, по сумі донарахувань з основної суми платежу згідно з податковими повідомленнями-рішеннями).

Неподаткові платежі, а також платежі, за якими передбачається нарахування лише штрафних (фінансових) санкцій та/або пені та не передбачається нарахування податкових зобов’язань, не приймають участі у процедурі списання.

Для того, щоб брати участь у процедурі, платникам податків до податкового органу за основним місцем обліку необхідно подати відповідну заяву за зразком або у довільній формі до 9 червня 2021 року. У цій заяві платник податків одночасно повідомляє, зокрема, про намір прийняти участь у процедурі, просить списати штрафи та/або пеню, що обліковувалися станом на 1 листопада 2020 року і залишилися несплаченими станом на дату повної сплати основної суми податкового боргу; а також штрафні санкції і пеню, що підлягають застосуванню та нарахуванню у зв’язку зі сплатою такого податкового боргу, не застосовувати та не нараховувати, а нараховані відкоригувати до нульових показників.

З метою надання платникам податків можливості скористатися процедурою, лише по одному чи декількох обраних ним платежах та у межах достатньої суми коштів, яку має платник податків, заяви платником податків мають подаватися по кожному з платежів.

Законом передбачено порядок списання штрафних санкцій та пені, що обліковувалися у платників податків у загальній сумі податкового боргу станом на 1 листопада 2020 року. У такому випадку, за умови погашення платником основної суми податкового боргу та сплати поточних грошових зобов’язань, платникам здійснюється списання штрафних санкцій і пені, що залишилися несплаченими на дату повної сплати такого податкового боргу, у порядку, визначеному для списання безнадійного податкового боргу.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі