Фонд змінює підхід до формування пулів кредитів: перший «пілотний» пул на торгах 25 вересня

22 серпня 2023, 12:12Новини103

Этот материал также доступен на русском

У забезпечення виконання зобов’язань перед банками оформлено транспортні засоби, об’єкти житлової та комерційної нерухомості, фінансову поруку тощо. 

  • Посилання скопійованоlink copied

Фонд гарантування вкладів у межах подальшого розвитку ринку проблемних активів в Україні та з метою досягнення максимальної ціни на активи банків, що ліквідуються, запускає «пілотний проект». Відтепер пули кредитів суб’єктів господарювання, які перебувають на балансі банків, що ліквідуються, формуватимуться за новим – галузевим – підходом. Відповідне рішення було прийнято виконавчою дирекцією Фонду в серпні 2023 року.

Уже 25 вересня на онлайн аукціон Прозорро.Продажі буде виставлено перший «пілотний» пул, сформований за галузевою ознакою.

До його складу – лот №GL18N124640 – увійшли права вимоги за 91 договором, що перебувають на балансі банків ПАТ «Промінвестбанк», АТ «МР БАНК», АТ «МЕГАБАНК». При цьому спільна ознака усіх позичальників – вид діяльності за КВЕД. Усі вони, згідно із даними реєстрів, здійснювали свою діяльність чи ж продовжують працювати у сфері оптової та роздрібної торгівлі.

Включені до складу пулу активи до цього уже щонайменше 4 рази виставлялися на продаж, але не знайшли свого покупця.

У забезпечення виконання зобов’язань перед банками оформлено транспортні засоби, об’єкти житлової та комерційної нерухомості, фінансову поруку тощо.

Публічна інформація про пул та включені до його складу активи – за посиланням. Уся інформація, у тому числі та, що містить банківську таємницю, – доступна для вивчення потенційними інвесторами у віртуальній кімнаті даних, алгоритм доступу до неї – за посиланням.

Початкова ціна реалізації лота №GL18N124640 – 66,6 млн грн.

Детальна інформація про активи та умови участі у торгах – за посиланням.

Торги пройдуть за голландською моделлю аукціону, відкрито і прозоро. Участь в аукціоні можуть взяти юридичні та фізичні особи, окрім російської федерації або осіб, пов’язаних з державою-агресором, позичальників та поручителів за кредитними договорами. Стежити за перебігом торгів можуть усі охочі.

«До «пілотного проекту» будуть залучені чотири банки, які передані в управління Фонду уже після початку повномасштабного вторгнення: ПАТ «Промінвестбанк», АТ «МР БАНК», АТ «МЕГАБАНК» та АТ «Банк Січ». Загальна заборгованість юридичних осіб перед цими банками перевищує 90 млрд грн. Майже 48% за сумою заборгованості – на рахунках підприємств переробної промисловості, ще 17% – оптової та роздрібної торгівлі, 12% – підприємств постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря. Ми очікуємо, що галузевий підхід формування пулів допоможе привернути увагу саме інвесторів, зацікавлених вести діяльність у визначеній галузі», – розповів Олександр Кульчицький, директор департаменту консолідованого продажу активів Фонду гарантування вкладів.

«ФГВ — один з найбільших організаторів онлайн-аукціонів в державній системі Прозорро.Продажі. Лише з початку повномасштабної війни Фонд за підсумками електронних торгів в системі залучив 4.6 млрд гривень для розрахунків із кредиторами банків, що ліквідуються, з них понад 3.5 млрд гривень — від продажу активів саме цих чотирьох банків. Конкуренція на торгах з реалізації майна ПАТ «Промінвестбанк», АТ «МР БАНК», АТ «МЕГАБАНК» та АТ «Банк Січ» також вища у порівнянні з активами інших банків — понад 3 учасники. Сподіваємось, що “пілотний проект” Фонду та пули активів відкриють нові можливості для бізнесів, які готові сьогодні розвивати цілі галузі», — зазначив Сергій Бут, СЕО Прозорро.Продажі.

Кошти, отримані від продажу активів, будуть спрямовані на розрахунки із кредиторами банків, що ліквідуються.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону