Колізії та конфлікти

До другого півріччя 2022 року ціна на житло в Києві значно зросте – експерт

24 червня 2021, 15:50Новини657

Этот материал также доступен на русском

Усереднена ціна квадратного метра на ринку житлової нерухомості столиці до середини наступного року може побити рекорди середини 2000-х.

  • Посилання скопійованоlink copied

До другого півріччя 2022 року ціна на житло в Києві значно зросте і, можливо, дійде до рівня докризового 2008 року. Таку точку зору висловив СЕО девелоперської компанії ENSO Раміль Мехтієв.

Усереднена ціна квадратного метра на ринку житлової нерухомості столиці до середини наступного року може побити рекорди середини 2000-х, коли середня вартість квадратного метра досягала $3000, – пояснює Раміль Мехтієв. – Причин тому кілька. До загальної тенденції планомірного зростання ціни на нерухомість, яку ми спостерігаємо з 2014 року, додається і дефіцит робочої сили, і тотальне подорожчання будматеріалів“.

Подорожчання ключових для будівельників товарів, таких як бетон, арматура, пластик, який використовують для труб і вікон, відбувається вже досить тривалий час. Основна причина – відновлення провідних економік світу після коронавірусної кризи. Наприклад, Китай, який забезпечує 64% світового попиту на залізну руду і 46% на сталь, потроху знижує виробництво сировини, одночасно збільшуючи обсяг її споживання. Все це загрожує ще більшим подорожчанням металопрокату, який відіграє значну роль в собівартості українського будівництва.

Аналіз ситуації демонструє, що ми рухаємося до тієї ціни на ринку нерухомості, яку фіксували до кризи 2008 року, – каже Раміль Мехтієв. – Зараз забудовники вже отримують будматеріали за новими цінами, а ринок нерухомості ще на це не відреагував повною мірою. Тому зростання до кінця цього року буде поступовим, але безперервним. Як ситуація складеться далі – лише припущення, але я схиляюся до того, що нас чекає подальше подорожчання“.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Днями завершився добор на посаду керівника ДП «Національний центр Олександра Довженка»

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Прийняті норми законів в цілому направлені на протидію та запобіганню дискримінації прав людини, пов’язаних саме з трудовими відносинами

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Забудовники перекладатимуть усі додаткові витрати на покупців та інвесторів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Як заробляють, на що витрачають, на чому економлять і як кредитуються українці під час війни?