Держбанки за півроку списали NPL на 15 млрд грн і ще на 9 млрд грн реструктуризували

22 жовтня 2021, 10:15Новини151

Этот материал также доступен на русском

Станом на 01.07.2021 в судах знаходилось більше 48 тис. позовів банків держсектору на суму 39 млрд грн. За перше півріччя 2021 року було подано більше 26 тис. нових позовів до суду на суму 9 млрд грн.

  • Посилання скопійованоlink copied

За даними Міністерства фінансів, за перше півріччя держбанки скоротили портфель непрацюючих кредитів на 15 млрд грн, або на 5% – до 295 млрд грн. Їх частка в кредитному портфелі зменшилась на 2,8 в.п. – до 54,6%, – повідомляє finbalance.

Основним інструментом зниження рівня NPL залишається списання проблемних активів з балансів банків. За січень-червень поточного року банками державного сектору за рахунок резервів було списано понад 15 млрд грн.

Також були проведені реструктуризації непрацюючих кредитів на майже 9 млрд грн, з яких більше 6 млрд грн – відповідно до норм Закону України «Про фінансову реструктуризацію».

У галузевому розрізі найбільший обсяг непрацюючих кредитів, наданих банками державного сектору, традиційно сконцентрований в оптовій та роздрібній торгівлі, у виробництві харчових продуктів, металургійному виробництві та в галузях, пов’язаних з операціями з нерухомим майном.

Станом на 01.07.2021 в судах знаходилось більше 48 тис. позовів банків держсектору на суму 39 млрд грн. За перше півріччя 2021 року було подано більше 26 тис. нових позовів до суду на суму 9 млрд грн, отримано 48 тис. рішень судів на суму більше 8 млрд грн, відкрито 51 тис. виконавчих впроваджень на майже 28 млрд грн.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро