Колізії та конфлікти

Державна авіаційна служба відсудила в МАУ понад 45 млн грн

26 жовтня 2021, 15:13Новини126

Этот материал также доступен на русском

21.10.2021 Окружний адмінсуд м. Києва задовольнив позов Державної авіаційної служби України до ПрАТ “Авіакомпанія “Міжнародні Авіалінії України”.

  • Посилання скопійованоlink copied

21.10.2021 Окружний адмінсуд м. Києва задовольнив позов Державної авіаційної служби України до ПрАТ “Авіакомпанія “Міжнародні Авіалінії України” (в справі №640/4165/20) та вирішив стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість зі сплати державних зборів до Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях в сумі 46,1 млн грн, зазначає Finbalance.

Згідно з судовими матеріалами, Державна авіаційна служба зазначала, що МАУ ухиляється від сплати державних зборів, сплата яких є обов`язковою відповідно до норм Повітряного кодексу України та постанови Кабінету Міністрів №819 від 28.09.1993 (у редакції постанови №1101 від 21.11.2018).

Водночас МАУ висловлювало думку, що жодним законом не встановлено розміру та порядку сплати спірних державних зборів, а позивачем “не доведено обставини отримання МАУ від пасажирів та відправників вантажу спірних державних зборів, що свідчить про безпідставність позовних вимог“. Крім цього, як констатувало МАУ, спірні державні збори не включені в перелік загальнодержавних/місцевих податків та зборів, які мають сплачуватися на території України згідно із Податковим кодексом.

Суд дійшов до висновку, що заявлена до стягнення сума “є простроченою заборгованістю відповідача, яка підлягає стягненню в судовому порядку, внаслідок чого позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі“.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
6 липня 2023 року в ВР зареєстровано проєкт Закону № 9462 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень про судовий контроль"

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Часто єдиним ефективним способом призначити особі її заслужену пенсію за віком є лише звернення до суду

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Погане фінансування судів завжди негативно позначається на їх функціонуванні та оперативності

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Крім того, судді розповіли і про закордонний досвід щодо процедури банкрутства та порівняли його з українським

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Норми законодавства, які допускають неоднозначне або множинне тлумачення, завжди трактуються на користь особи

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Незважаючи на війну, адміністративні суди розглядають пенсійні справи й рішення за ними ухвалюються