Огляд ЗМІ

Чи корисний м’ятний чай: дієтолог пояснив переваги напою

14 лютого 2024, 17:34Новини252

Этот материал также доступен на русском

Відзначається, що м’ятний чай не містить кофеїн, на відміну від чорного та зеленого чаю

  • Посилання скопійованоlink copied

Чаювання – приємний, але дуже індивідуальний процес. Хтось п’є чорний чай, а хтось – трав’яний, хтось віддає перевагу одному штаточку цукру, а хтось – меду.

Видання USA Today пише, що якщо ви шанувальник м’ятного чаю, то повинні знати його корисні властивості

Чи корисний м’ятний чай

Чай в цілому корисний для здоров’я – це легкий спосіб зволожити організм і наситити його антиоксидантами. У чаї містяться поліфенольні сполуки, які мають антиоксидантні властивості, повідомив дипломований дієтолог Даніель Крамбл Сміт.

Дослідження показують, що антиоксиданти, що містяться в чаї, можуть запобігати і допомагають боротися з такими захворюваннями, як серцево-судинні, а також надавати антивікову і антидіабетичну дію.

М’ятний чай відомий тим, що заспокоює шлунок і сприяє регулярній роботі кішківника, говорить Крамбл Сміт.

Дослідження 2021 року, опубліковане в журналі Complementary Therapies in Medicine, показало, що олія м’яти перцевої зменшує частоту та вираженість нудоти та блювоти у хворих на рак, які проходять хіміотерапію. Інші дослідження на тваринах показують, що м’ятний чай може розслабити тканини шлунково-кишкового тракту. За даними Mount Sinai Health Systems, м’ята перцева заспокоює м’язи шлунка і покращує відтік жовчі.

Згідно з дослідженням 2019 року, яке вивчало вплив ароматерапії, запах м’яти також може зменшити тривожність. Інші дослідження показують, що м’ятний чай може полегшити мігрень, головний біль, м’язові спазми та менструальні болі.

Однак фахівці Маунт-Сінай радять людям з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою або хіатальною грижею уникати м’ятного чаю. М’ята може погіршити симптоми печії та розладу травлення, оскільки вона розслаблює м’язи між шлунком і стравоходом і дозволяє шлунковим кислотам повернутися в стравохід.

Чи містить м’ятний чай кофеїн

М’ятний чай не містить кофеїну. Якщо потрібен заряд бадьорості, спробуйте чорний чай, в якому кофеїну приблизно в два рази менше, ніж в чашці кави – 47 міліграмів, або зелений чай, в якому 28 міліграмів.

Але навіть якщо в ньому немає кофеїну, м’ятний чай може посилити пильність і пам’ять. Крамбл Сміт посилається на дослідження, в якому студенти коледжу, які пили м’ятний чай перед когнітивним тестом, відзначали підвищення пильності і поліпшення пам’яті.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
«Світячи іншим, згораю сам»: про лікарів, що тримають оборону життя

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Будь-які потуги московітів, навіть гіпотетичні, привласнити собі «Щедрика» Миколи Леонтовича, який став одним із національних музичних символів України – приречені

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Адвокат — це не професія, а спеціальність, і тому фемінітиви тут недоречні

Дослідження

Статті • БОРГ-review
путін власноруч і публічно, якщо не знищив вибудований роками імідж професійного борця з міжнародним тероризмом, то суттєво зашкодив йому

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці