Чоловіку, який вкусив поліцейського за вухо, винесли вирок

22 вересня 2022, 15:10Новини61

Cуд кваліфікує дії чоловіка як умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу легких тілесних ушкоджень

  • Посилання скопійованоlink copied

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області визнав чоловіка винним в умисному заподіянні працівникові правоохоронного органу легких тілесних ушкоджень.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 20 вересня.

16 липня 2022-го близько 23 год. 10 хв., на трасі «Київ Одеса» капрал поліції зупинив жигулі, які рухалися під час комендантської години. У водія спостерігалися знаки алкогольного сп’яніння і йому запропонували пройти перевірку на місці, на що той погодився і пройшов до службового автомобіля працівників поліції. Та далі під час освідування чоловік почав вести себе агресивно та сперечався з правоохоронцями. Почувши словесну перепалку, з автомобіля вийшли два пасажири, одним із яких був обвинувачених. Чоловіки підійшли до автівки поліції і заважали проведенню освідування свого товариша, який був за кермом, при цьому вели себе агресивно та сварилися нецензурною лайкою в бік працівників поліції.

Обвинувачений штовхнув патрульного та намагався вирвати у нього рацію радіостанцію, по якій той викликав допоміжні наряди для врегулювання конфлікту. Поліцейський застосував до громадянина сльозогінний газ. У відповідь чоловік нахилився і вкусив його за вухо.

Патрульному заподіяно рану вушної раковини, що відноситься до категорії легких тілесних ушкоджень, що спричинило короткочасний розлад здоров’я.

Cуд кваліфікує дії чоловіка як умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу легких тілесних ушкоджень у зв’язку з виконанням службових обов’язків (ч.2 ст.345 ККУ).

Обвинувачений визнав скоєння цього злочину, щиро покаявся, вибачився перед потерпілим. Сказав, що не зможе детально пояснити, в який момент конфлікту вкусив поліцейського, адже був п’яний. Шкоду не намагався відшкодувати через відсутність коштів.

У минулому чоловік має 10 судимостей за корисливі злочини проти власності громадян і проти громадської безпеки, громадського порядку: вироки щодо нього ухвалювалися в період із 1993 по 2019 рік. Влітку 2021-го громадянин був звільнений з Білоцерківської виправної колонії № 35 по відбуттю строку тюремного покарання.

Обставинами, що обтяжують покарання, є скоєння злочину в стані алкогольного сп’яніння.

Cуд бере до уваги відомості про попередні випадки притягнення до кримінальної відповідальності. І вважає неможливим виправлення та перевиховання обвинуваченого без ізоляції від суспільства та призначає йому покарання ближче до максимальної межі у межах санкції ч.2 ст.345 ККУ.

На думку суду, чоловік є небезпечним для суспільства, має деформацію життєвих принципів, систематично вчиняє кримінальні правопорушення, належних висновків для себе не зробив, після звільнення з місць позбавлення волі через рік знову вчинив злочин за обтяжуючих обставин, що свідчить про його виняткову зухвалість, стійку злочинну та антисоціальну спрямованість.

Суд призначив 4 роки позбавлення волі. Від моменту затримання громадянин перебуває під вартою.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Точно незаконно продавати гуманітарну допомогу чи укладати щодо неї якісь інші договори, щоб отримати прибуток

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Залучення фахівця в якості експерта можливе лише у державні спеціалізовані експертні установи

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Реалії бізнес-сьогодення вимагають згадати про славнозвісне прислів’я: «Кому війна, а кому мати рідна»

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Народні депутати запропонували нові, більш суворі механізми повернення громадян на територію України під час війни

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Іпотекодавець повинен своєчасно повідомляти іпотекодержателя про будь-яку загрозу знищення, пошкодження, псування чи погіршення стану предмета іпотеки

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Здається, депутати хочуть у ручному режимі керувати коштами, прикриваючись благородною метою підтримки вітчизняного машинобудування