Проблемні борги

Борги за комуналку: в кого можуть відібрати квартиру?

7 червня 2021, 18:12Новини338

Закон говорить, що єдину квартиру можуть забрати за борги в тому разі, якщо сумарний борг за комуналку перевищує двадцять мінімальних зарплат.

  • Посилання скопійованоlink copied

На сьогодні в Україні сумарний борг за комуналку становить 79,1 млрд грн, зазначає Today.ua.

Якщо порівну розбити 79-мільярдний борг на кількість українських сімей, то вийде, що кожна сім’я в середньому винна за комунальні послуги 5,3 тис. грн. У середньому кожна десята квартира має борги по комунальних платежах. Причому у деяких домовласників сумарний борг за комуналку вже перевищив 100 тис. грн. За рік (із березня 2020 р. по березень 2021 р.) відчутно зросли борги по всіх комунальних платежах.

Як виросли борги за рік:

  • за газ – 30,2 млрд грн (було 27,3 млрд грн);
  • за опалення і гарячу воду – 28,7 млрд грн (було 22,3 млрд грн);
  • за воду – 6,1 млрд грн (було 5 млрд грн);
  • за електроенергію – 7,8 млрд грн (5,4 млрд грн).

Як можуть змусити повернути борг за комуналку

Комунальне підприємство, якому заборгували за комуналку, подає на боржника до суду і виграє його практично у 100% випадків. Одразу після ухвалення судового рішення воно надходить до виконавчої служби.

Далі можуть бути варіанти:

  1. У боржника заарештовують банківські рахунки й призначають щомісячну суму платежу в рахунок сплати боргу.
  2. Судовий виконавець приходить додому до боржника та описує майно. Цінні речі можуть вилучити і віддати під реалізацію на аукціоні. Однак при цьому потрібно пам’ятати, що предмети першої необхідності, які є в одному екземплярі, вилучати не мають права. Наприклад, єдиний диван (пральна машина, холодильник) вилученню не підлягають. Якщо ж у вас в домі є кілька аналогічних речей, то вилучать те, що коштує дорожче.

Беруть на продаж також автомобілі, побутову техніку та, навіть, дорогий посуд і особисті речі. Наприклад, якщо у вас дві шуби – з кролика і соболя, – то в рахунок сплати боргу заберуть соболину.

В якому разі можуть забрати єдину квартиру

Закон говорить, що єдину квартиру можуть забрати за борги в тому разі, якщо сумарний борг за комуналку перевищує двадцять мінімальних зарплат. На сьогодні це становить 120 тис. грн, каже адвокат Богдан Мотузюк.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Комунальне господарство

Статті • Банкрутство
У 2020 році київські комерційні комунальні підприємства уклали в системі Prozorro близько 4 тисяч договорів на загальну суму 17,2 млрд грн