Зверніть увагу

Борги водоканалів: приклад вдалої санації від влади Дніпропетровщини

9 серпня 2021, 19:11Новини648

Этот материал также доступен на русском

Розроблена схема дій дозволить протягом шести місяців здійснити погашення вимог кредиторів в сумі понад 100 мільйонів гривень

  • Посилання скопійованоlink copied

Останнім часом майже 300 тисяч мешканців Дніпропетровської області часто залишались без води через заборгованість місцевих водоканалів. Однак Дніпропетровській облраді, на чолі з Миколою Лукашуком, вдалося взяти питання під контроль та поновити водопостачання для мешканців області. Про це голова облради повідомив у себе на сторінці Фейсбук.

Спільними зусиллями Дніпропетровської обласної ради та керівництва КП ДОР «Аульський водовід» вдалося розробити план санації комунального підприємства «Кам’янський міськводоканал», яке з 2019 року перебуває у процедурі банкрутства. В липні цього року план схвалили кредитори та затвердив Господарський суд Дніпропетровської області ухвалою від 26.07.2021 у справі 904/160/19.

Довідково: міськводоканал Кам‘янського має чималу заборгованість, в тому числі за спожиту електроенергію, а також зі сплати податків. Загальний розмір вимог конкурсних кредиторів складає 244 млн 253 тис грн.

Серед основних аспектів реструктуризації заборгованості виділяються наступні:

  • згідно з планом санації, податковий борг в розмірі 31 млн 178 тис грн підлягає списанню;
  • припиняється заборгованість перед КП ДОР «Аульський водовід» в розмірі 66 млн 742 тис грн;
  • кредитори проголосували за прощення штрафних санкцій в загальному розмірі 8 млн 412 тис грн;
  • завдяки сплаті податкового боргу бюджет поповниться на суму у 5 мільйонів гривень до 31 жовтня 2021 року, а витрати кредиторів, пов’язані з провадженням у справі про банкрутство, будуть відшкодовані.

На думку, Миколи Лукашука, “розроблена схема дій дозволить протягом шести місяців здійснити погашення вимог кредиторів в сумі понад 100 мільйонів гривень. Все завдяки інструментам, які передбачені Кодексом України з процедур банкрутства”.

Щоб відновити платоспроможність «Кам’янського міськводоканалу», його приєднають до КП «Аульський водовід» Дніпропетровської обласної ради. Цей крок дасть змогу не лише уникнути ліквідації водоканалу, а й зберегти єдину інфраструктуру водопостачання та водовідведення для жителів міста Кам’янське, селищ міського типу Аули та Кринички, і не продавати майно боржника.

“Ми очікуємо, що завдяки таким діям вдасться зменшити середньозважений тариф на послуги із забезпечення населення Кам’янського питною водою з 13,06 грн до 9 грн. Вдячний депутатському корпусу за те, що вони відповідально поставилися до ситуації і підтримали питання реорганізації Кам‘янського міськводоканалу на сесії, яка відбулася минулого тижня. Окремо хочу подякувати своїм радникам Олександру Донченку і Євгену Марченку, які разом з керівниками КП «Кам‘янський водоканал» і КП «Аульський водовід» розробили відповідний план дій. Працюємо далі!”, – резюмував голова облради.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Комунальне господарство

Статті • Банкрутство
У 2020 році київські комерційні комунальні підприємства уклали в системі Prozorro близько 4 тисяч договорів на загальну суму 17,2 млрд грн