Проблемні борги

Борг банків-банкрутів перед НБУ – 39,4 млрд грн, – Шевченко

15 грудня 2021, 12:33Новини204

Этот материал также доступен на русском

Кожен причетний орган в рамках закону та сфери своєї відповідальності робитиме все можливе для відшкодування збитків державі внаслідок виведення банків із ринку.

  • Посилання скопійованоlink copied

Глава НБУ Кирило Шевченко в інтерв’ю для Liga.net констатував, що Меморандум з МВФ передбачає інтенсифікацію владою України роботи для зниження витрат держави на виведення з ринку збанкрутілих банків (asset recovery).

“Цей блок насамперед передбачає розробку комплексної стратегії повернення активів та плану заходів у відповідному напрямі. Згідно з меморандумом, Кабмін має прийняти комплексну Стратегію до кінця лютого 2022 року”, – зазначив Кирило Шевченко.

Він повідомив, що борг банків-банкрутів перед НБУ – 39,4 млрд грн, а у ФГВФО в судах на різних етапах розгляду перебувають позови на загальну суму 97,8 млрд грн. “Це великі гроші”, – підкреслив керівник Нацбанку.

Шевченко висловив думку, що держава може забезпечити стягнення відповідної заборгованості:

“Зараз, мені здається, цілком вірогідно. Але для того, щоб перейти до цієї частини завдання, потрібно спочатку розробити стратегію, як саме держава має їх повертати. Цього року, за ініціативи саме Національного банку, була створена робоча група високого рівня з питань повернення таких активів. Її очолив прем`єр-міністр. Я в ній заступник. До складу цієї робочої групи входять представники силових органів (Генеральної прокуратури, НАБУ, Міністерства внутрішніх справ), Мін’юсту. До процесу створення відповідної стратегії мають бути залучені всі сторони. Прийняття та публікація цієї стратегії є структурним маяком у меморандумі.

Національний банк діє у межах свого мандату. У нас є свої судові справи з компаніями, які представляють названі вами прізвища. Й у нас за останні півроку є великий прогрес у площині судових рішень. Наприклад, щодо згаданого вами кейсу банку “Фінанси та кредит” Жеваго, є судові рішення, спрямовані на стягнення низки активів, що були у заставі НБУ, починаючи від готелю “Салют”, закінчуючи Білоцерківською ТЕЦ.

Це не єдиний випадок. Наприклад, у нас також є прогрес щодо кейсу Імексбанку. Київський районний суд Одеси задовольнив позов НБУ до його екс-власника Леоніда Клімова про звернення стягнення на спортивно-оздоровчий комплекс “Люстдорф”.

Однак стратегія, що ми маємо розробити, передбачає значно ширший перелік механізмів, аніж судові спори.

Я б описав її, як стратегію легітимного тиску на власників збанкрутілих банків. Що це означає?

Це означає, що кожен причетний орган в рамках закону та сфери своєї відповідальності робитиме все можливе для відшкодування збитків державі внаслідок виведення банків із ринку. Правоохоронні органи займатимуться кримінальною частиною, Уряд – законодавчою. Як приклад, Міністерство економічного розвитку може сказати, чи можуть компанії, пов’язані з боржниками, брати участь у приватизації або в системі державних закупівель”.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Банкрутство

Статті • Банкрутство
Рада ухвалила два закони, які змінюють правила процедури банкрутства

Банкрутство

Статті • Банкрутство
Суд повинен мати серйозні підстави, щоби продовжити строки в процедурі розпоряджання майном

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року