Бюро кредитних історій попередило про шахраїв

10 листопада 2021, 12:50Новини322

Этот материал также доступен на русском

За даними Українського бюро кредитних історій, 80% відмов відбуваються саме через те, що кредитна історія позичальника зіпсована.

  • Посилання скопійованоlink copied

Видалити дані з кредитної історії можливо лише на законних підставах — за рішенням суду або при підтвердженні кредитором помилковості переданих даних. Про це йдеться у повідомленні Українського бюро кредитних історій, – повідомляє Мінфін.

Що трапилося?

Як зазначають в УБКІ, в соціальних мережах, месенджерах, на дошках оголошень в інтернеті та на вулиці безліч пропозицій «послуг» з вирішення проблем з кредитами:

  • представляються співробітниками служб безпеки, представниками топ-менеджменту банків, співробітниками бюро кредитних історій, ІТ спеціалістами;
  • використовують логотипи та назви відповідних організацій (зокрема, УБКІ);
  • пропонують «видалити з УБКІ», «очистити кредитну історію», «покращити кредитну історію», «сховати протермінування», «підвищити кредитний рейтинг» і таке інше.

Це — шахрайство!

«Видалити дані з кредитної історії можливо лише на законних підставах — за рішенням суду або при підтвердженні кредитором помилковості переданих даних. Ви не лише не отримаєте обіцяної послуги, а ще й втратите кошти, які звісно ж вимагають наперед!», — зазначили в УБКІ.

Єдиний офіційний сайт УБКІ — ubki.ua.

Чому важлива оцінка

Оцінка кредитної історії — важливий пункт у процесі прийняття рішення про видачу кредиту. За даними Українського бюро кредитних історій, 80% відмов відбуваються саме через те, що кредитна історія позичальника зіпсована.

Способи перевірити кредитну історію

На сайті Українського бюро кредитних історій (УБКІ). База УБКІ містить 68 млн кредитних історій. Перевірити свою можна в режимі онлайн або отримати дані поштою. Це легко зробити дистанційно. Для цього потрібно відправити документи: копії паспорта і ідентифікаційного коду, а також заяву на кредитний звіт.

На сайті Міжнародного бюро кредитних історій (МБКІ).

На сайті Українського кредитного бюро (УКБ).

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро