За кордоном

Більше не приваблива: Ірландія, де компанії відкривали штаб-квартири через низькі податки, підніме ставку

12 жовтня 2021, 15:50Новини60

Этот материал также доступен на русском

За планом ОЕСР, компанії повинні платити податки в країнах, де продаються їх продукти

  • Посилання скопійованоlink copied

Ірландія збільшить податки для міжнародних компаній до 15%. Раніше в цій країні такі транснаціональні корпорації, як Apple і Google, відкривали штаб-квартири через низькі податкові ставки.

Однак наразі Ірландія приєдналася до міжнародної угоди Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), повідомляє The Verge.

«Я впевнений, що Ірландія залишиться привабливим місцем для інвестицій транснаціональних компаній», – прокоментував рішення міністр фінансів Ірландії Паскаль Донохо.

Країна служила податковим притулком для великих технологічних компаній. Зазвичай вони створювали ірландські дочірні компанії, які ліцензують інтелектуальну власність і виплачують роялті.

В Ірландії – близько 800 американських компаній, в яких працює близько 180 000 осіб. Apple відкрила свій перший завод в Ірландії в 1980 році, зараз в її кампусі працює близько 6000 чоловік. Facebook відкрив штаб-квартиру в Дубліні в 2008 році, а Google – в 2003 році.

Угода ОЕСР має зробити міжнародні податкові правила справедливішими і прозорішими. За оцінками ОЕСР, податок в 15% в країнах-учасницях принесе щороку близько $150 млрд і допоможе стабілізувати міжнародну податкову систему.

За планом ОЕСР, компанії повинні платити податки в країнах, де продаються їх продукти або послуги, навіть якщо у них немає там представництва.

Вимоги будуть застосовуватися до міжнародних компаній з виручкою понад 750 млн євро (близько $867 млн). Якщо нижче – податок в Ірландії буде 12,5% – це одна з найнижчих ставок у світі.

Положення ОЕСР набудуть чинності в 2023 році.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Економіка лісової галузі здатна продукувати мільярди гривень бюджетних надходжень

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У справі про банкрутство компанії Jet Airways настає завершальна стадія

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Легалізація криптовалюти — це лише перший, але важливий крок, який може посприяти в побудові чіткої і прозорої системи ринку криптовалюти

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Що сталося з компанією, чому її падіння може мати такий вплив на світову економіку і Україну зокрема, та чи може влада Китаю цьому зарадити?

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Якщо переможець відмовляється від укладання угоди, це право переходить до другого за рейтингом учасника

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Реструктуризація боргу не завжди є найоптимальнішим способом врегулювання