Проекти та інновації

Безпечні покупки в інтернеті: Кабмін посилив захист прав споживачів

23 вересня 2021, 12:18Новини652

Этот материал также доступен на русском

З чинного законодавства планують прибрати норму про формування обмінного фонду товарів (для надання товару на заміну на випадок гарантійного ремонту).

  • Посилання скопійованоlink copied

Кабмін підтримав оновлену редакцію проєкту закону «Про захист прав споживачів», в якому прописана відповідальність для інтернет-магазинів, – повідомляє Мінфін.

Масові скарги

Згідно з пояснювальною запискою, люди масово скаржаться, що в онлайн-магазинах їм часто дають неправдиву інформацію про товар, а також на проблеми з його поверненням.

Що пропонує уряд

Крім інтернет-магазинів, відповідальність також прописали й для маркет-плейсів (майданчики, на яких представлені товари різних продавців).

Якщо виявиться, що торговці надають неправдиву інформацію, Держспоживслужба через провайдера може блокувати їх майданчики та відновлювати доступ до них тільки після того, як будуть виправлені недоліки.

Крім того, в документі прописали додаткові права громадських споживчих об’єднань. Вони зможуть перевіряти якість товарів і сервісу, ініціювати судові розгляди. При цьому їх хочуть звільнити від сплати судового збору.

Крім цього, для інтернет-бізнесу готуються і «бонуси». Так, з чинного законодавства планують прибрати норму про формування обмінного фонду товарів (для надання товару на заміну на випадок гарантійного ремонту). У пояснювальній записці зазначено, що це вимагає від бізнесу великих витрат.

У законопроекті йдеться й про те, що, якщо ремонт вимагає понад 14 днів, товар просто замінюється на такий самий новий або аналогічний, який є в наявності.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі