Зверніть увагу

Без відсотків та платежів: які банки запровадили кредитні канікули

12 березня 2022, 12:31Новини535

Этот материал также доступен на русском

З початку березня Нацбанк дав дозвіл на відтермінування платежів за кредитами

  • Посилання скопійованоlink copied

У зв’язку з війною країни-терориста Росії проти нашої держави деякі українські банки запроваджують кредитні канікули як і для фізосіб, так і для представників бізнесу. “Апостроф” розповідає, які з найбільших банків України дають такі можливості.

З початку березня Нацбанк дав дозвіл на відтермінування платежів за кредитами: у воєнний час та впродовж 30 днів після завершення війни несплата не вважатиметься простроченням. Проте банки самостійно ухвалюють рішення про кредитні канікули. Водночас позичальників мотивують сплачувати за рахунками, якщо є така можливість. щоб підтримувати економіку країни.

ПриватБанк

Цей банк запровадив кредитні канікули для власників кредиток і скасували обов’язковий мінімальний платіж з 1 березня, проте за лютий відсотки будуть списані. Нововведення діятиме до 1 червня поточного року. Також діятимуть кредитні канікули для ОСББ за “Теплі кредити” й “Енергодім”. Цією послугою можуть скористатись співвласники багатоквартирних будинків і кооперативів, які не мали прострочення або його термін становить до 90 діб. До того ж у банку продовжили дію всіх кредитних карток на півроку. Однак, замовити чи перевипустити картку на Digital можна за допомогою Приват24.

Ощадбанк

У період з 1 березня до 31 травня для фізичних осіб діятимуть кредитні канікули (запорваджені автоматично) по всіх продуктах в Ощадбанку. Платежі за кредитами та штрафні санкції теж скасовані. Процентні ставки, комісію за обслуговування та плату за користування коштами у випадку овердрафту встановлено в розмірі 0,001% річних.

Укргазбанк

З 27 лютого в Укргазбанку запроваджені кредитні канікули для клієнтів. Таким чином, упродовж 3 місяців не нараховуватимуть відсотків і скасували мінімальний платіж за кредити на автомобілі, іпотеку та інші послуги. Усі платежі по тілу кредиту перенесли на кінець дії договору на найближчі 3 місяці. До того ж банк не нараховуватиме штрафів чи пені за невчасне виконання умов договору.

Райффайзен Банк

Картками, термін дії яких мав закінчитися 28 лютого, дозволено користуватися ще пів року (180 днів). Також кредитні канікули до 31 березня запровадили автоматично для всіх приватних підприємців та корпоративних клієнтів. Відтепер у банку скасована комісія за обслуговування карток та рахунків, а також еквайрингову комісію до кінця березня.

Укрсиббанк

Укрсиббанк скасував нарахування штрафів і пені за несплату по кредитах для малого й середнього бізнесу до 30 квітня. За лютий не призначали комісію за обслуговування фізичних осіб та відтермінували оплату щорічної комісії для обслуговування. Також відтермінували термін погашення боргу до 3 місяців для кредитів, ліній та агрокредитів, а от для інших пролонгацій треба самостійно звертатись до банку. До того ж скасовано підвищені відсотки за протермінування по кредиту.

Укрексімбанк

Тут кредитні канікули триватимуть до 30 червня або до 30 дня після завершення війни. Також на цей період продовжили дію протермінованих карток, скасували нарахування пені за невиконання кредитних зобов’язань, а представникам бізнесу дозволили спрямовувати кредитні гроші на потреби ЗСУ чи інших державних установ.

КредіАгріколь Банк та ПУМБ

Cкасували штрафи за заборгованості та ввели автоматичну пролонгацію карток.

Monobank

Скасував обов’язковий платіж за місяць та продовжили на такий самий термін пільговий період.

Діяльність Нацбанку

Для стабілізації економічної ситуації в Україні НБУ вводить нові правила для банків та їхніх клієнтів. З 8 березня послабили обмеження на валютному ринку. Також дозволили знімати готівку в населених пунктах, де була загроза окупації. Проте українцям не рекомендували знімати гривню готівкою, якщо вони хотіли виїзжати за кордон. Найдоцільніше – розрахунок карткою. Наразі банки можуть відкривати рахунки для військових, видавати метали з рахунків клієнтів та розширили можливості переказувати гроші на благодійність (у валюті теж). З російськими й білоруськими банками і резидентами заборонили проводити будь-які операції, окрім соціальних виплат.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро