Банки почали знижувати ставки за депозитами вперше за останні півтора року

15 вересня 2023, 11:15Новини560

Этот материал также доступен на русском

Водночас середня ставка за валютними депозитами зросла на 0,1 в.п. – до 1,2% річних, тоді як для юросіб вона залишилася на рівні 0,7%.

  • Посилання скопійованоlink copied

Ставки за депозитами у серпні почали знижуватися вперше з травня минулого року.

Середня ставка оформлених у серпні нових гривневих депозитів для домогосподарств знизилася одразу на 0,5 відсоткового пункта (в.п.) – до 12,2% річних, а за депозитами бізнесу вона впала одразу на 1 в.п. – до 13,4%, повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на дані Нацбанку України (НБУ).

Водночас середня ставка за валютними депозитами зросла на 0,1 в.п. – до 1,2% річних, тоді як для юросіб вона залишилася на рівні 0,7%.

При цьому середня ставка за гривневими кредитами домашнім господарствам у липні зменшилася на 0,3 в.п. – до 34,7% річних, а за валютними – впала одразу з 4,9% до 1,9%.

Середня ставка виданих у серпні гривневих кредитів для бізнесу знизилася на 0,6 в.п. – до 19,1%, хоча за валютними кредитами вона зросла ще на 0,2 в.п. – до 6,5%.

Щодо обсягу депозитів, то вперше за кілька місяців розрив між вкладами юридичних особ та фізосіб почав зменшуватися: у серпні депозити юросіб зменшились на 13,3 млрд грн – до 1 трлн 128,6 млрд грн, тоді як фізособи наростили вклади на 10,8 млрд грн – до 977,4 млрд.

У тому числі гривневі депозити юросіб за минулий місяць знизилися на 1,3% – до 770,3 млрд грн, валютні – на 1,2%, до 358,3 млрд грн.

Водночас депозити фізичних осіб у гривні зросли за місяць на 1,2% або 7,9 млрд грн – до 648,3 млрд грн, тоді як у валюті збільшились на 0,6% – до 329 млрд грн.

Сумарний кредитний портфель банків продовжив повільне зростання, що почалося в липні, і досяг 969,6 млрд грн порівняно з 960,3 млрд грн у липні.

Зокрема, гривневі кредити корпоративному сектору збільшилися на 3,5 млрд грн – до 500,2 млрд грн, а валютні – на 1,2 млрд грн, до 234,2 млрд грн.

Споживчі кредити у національній валюті у серпні зросли на 4,6 млрд – до 202,4 млрд грн, тоді як валютні знизилися на 0,1 млрд грн – до 12,6 млрд грн.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна