Банкіри розповіли, кого кредитують під ставки 0-9%

2 квітня 2021, 09:35Новини778

Основну частку кредитів отримало сільське господарство, торгівля і промисловість.

  • Посилання скопійованоlink copied

Учасники круглого столу «Рік програмі «5-7-9%»: підсумки та перспективи», проведеного онлайн «Фінансовим клубом», розповіли, які галузі, які сегменти і підприємці частіше за інших отримували доступні кредити, – повідомляє Фінансовий клуб.

«Ми видали минулого року 4 млрд грн нових кредитів. Серед них 2,5 млрд грн – це портфель за програмою «5-7-9%». Середній чек на клієнта – біля 1,5 млн грн. 80% портфеля – це сегмент мікробізнесу та малого підприємництва», – розповіла директорка департаменту мікро-, малого та середнього бізнесу Ощадбанку Наталя Буткова-Вітвіцька.

Портфель кредитів «5-7-9%» на 60% сформовано сегментом агропромислового комплексу, десь 20% – оптова та роздрібна торгівля. «Усі ці клієнти мали ліквідні активи, прозору структуру капіталу та гарну кредитну історію», – пояснила пані Буткова-Вітвіцька. «Більше 70% портфеля малого та середнього бізнесу – це клієнти агрогалузі», – каже заступниця директора департаменту МСБ Креді Агріколь Банку Анастасія Лазаренко.

Майже в усіх аграрії на першому місці. «Сільське господарство на кінець року зайняло істотну частку – 30%. Переважала переробна промисловість. На кінець року в клієнтів з’явився попит на оборотний капітал», – зазначив директор департаменту документарних та кредитних операцій Банку Альянс Володимир Сураєв.

«36% припадає на сільське господарство, торгівлю – близько 20%, обробну промисловість – 18%. Транспорт і будівництво присутні в рівних частках. Середній розмір кредиту в нас – 1,3-1,5 млн грн. Найбільше коштів отримали клієнти з Київської, Вінницької, Рівненської, Хмельницької, Житомирської областей», – розповів заступник директора департаменту малого та середнього бізнесу Укргазбанку Микола Алфьоров.

В ПУМБ агровиробники отримали 45% «доступних кредитів», сфера торгівлі – 30%, виробництво – 21%. «ПУМБ є другим банком за обсягом виданого кредитного портфеля за програмою. На кінець року в нас частка «5-7-9%» в портфелі малого бізнесу становила 56%. І ця частка продовжує зростати», – розповів керівник з мікрокредитування департаменту малого бізнесу ПУМБ Віктор Харковець.

В Кредобанку середній чек – трохи більше 1 млн грн. «Половина пішла на агросферу (51%), а друга половина розподілилася між виробниками: легка промисловість, виробництво харчової продукції, транспортні послуги, оптова і роздрібна торгівля, медична галузь, освіта», – каже заступниця директора департаменту розвитку корпоративного бізнесу та МСБ Кредобанку Наталія Згоба.

Банк «Глобус» 25% клієнтів залучив в агросфері, на другому місці – перевізники, на третьому – будівельні компанії, на четвертому – охорона здоров’я і салони краси. «У нас більшість кредитів – 99% – на строк більше року. І більше 60% кредитів – це кредити більше ніж на три роки. На першому місці у нас Київська, Рівненська та Житомирські області, – розповіла перша заступниця голови правління банку «Глобус» Олена Дмітрієва. – Ми завдяки цій програмі залучили клієнтів з сегментів, з якими ніколи не працювали. У нас з’явилися клієнти, які займаються вирощуванням равликів, салони краси, стоматологічні клініки, які купують обладнання за програмою “5-7-9%”».

Уповноважений представник Фонду розвитку підприємництва Валерій Майборода підсумував, що основну частку кредитів отримало сільське господарство, торгівля і промисловість. «По інвестиційному кредиту середня сума становить 1 млн грн. Це дійсно мікро- та малий бізнес. По обіговим коштам – 2 млн грн. Це малий і трошки середній бізнес. А рефінансування – 4 млн грн. Там вже присутні суттєві компанії малого та середнього бізнесу», – зазначив представник Фонду.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна