За кордоном

Байден має оголосити Бріджит Брінк послом США в Україні. Ця посада була вільною майже три роки

25 квітня 2022, 13:55Новини325

Этот материал также доступен на русском

Президент США Джо Байден має офіційно висунути кандидаткою на посаду посла США в Україні Бріджит Брінк, яка зараз очолює дипломатичну місію у Словаччині. Про це повідомляє Reuters. У січні вже з’являлась інформація про те, що Байден обрав Брінк на посаду посла. Однак офіційно про це не повідомлялося. Уже в лютому міністр закордонних справ Дмитро Кулеба […]

  • Посилання скопійованоlink copied

Президент США Джо Байден має офіційно висунути кандидаткою на посаду посла США в Україні Бріджит Брінк, яка зараз очолює дипломатичну місію у Словаччині.

Про це повідомляє Reuters.

У січні вже з’являлась інформація про те, що Байден обрав Брінк на посаду посла. Однак офіційно про це не повідомлялося. Уже в лютому міністр закордонних справ Дмитро Кулеба підтвердив, що відомство отримало запит на призначення Брінк. МЗС розпочало процедуру узгодження її кандидатури. Тепер оголошення Брінк кандидаткою на посаду є формальним.

Україна очікує на призначення нового посла вже майже три роки. У квітні 2019 року попереднього посла Марі Йованович достроково відкликали з Києва. Тодішній президент Дональд Трамп офіційно звільнив її з посади у травні. Відтоді постійного американського посла в Україні не було.

За цей час змінилося чотири тимчасових повірених у справах США в Україні. Наразі цю посаду займає Крістіна Квін (з 2 січня 2020 року).

За два тижні до початку повномасштабного вторгнення росії Сполучені Штати вивезли працівників американського посольства з Києва у Львів, а потім — до Польщі. Проте на зустрічі з Зеленським держсекретар Ентоні Блінкен анонсував повернення дипломатів до України: спершу до Львова, а потім — до Києва.

Що відомо про Бріджит Брінк?

Вона розпочала дипломатичну кар’єру у Держдепартаменті у 1996 році. У 1997-1999 роках була консульською політичною співробітницею в посольстві США в Сербії.

До 2002 року Брінк працювала референткою з Кіпру, а до 2004 — спеціальною помічницею заступника секретаря Держдепу США з політичних питань у Європі, коли держсекретарем був Колін Павелл.

Також вона була політично-економічною керівницею у Тбілісі з 2005 по 2008 роки. У 2011 році повернулась до Грузії як заступниця голови місії посольства США у Тбілісі. З 2014 по серпень 2015 року була заступницею голови місії в посольстві США в Ташкенті.

З 2019 року Брінк є послом США у Братиславі (Словаччина).

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах