Проекти та інновації

Адміністративний збір онлайн: Мін’юст запускає зручну цифрову послугу в застосунку «Дія»

18 травня 2021, 12:24Новини397

Этот материал также доступен на русском

Людині потрібно буде за допомогою смартфону та сервісу «Дія» відсканувати наданий реєстратором QR-код. Після чого буде сформована автоматична квитанція з даними заявника та можливістю оплати онлайн.

  • Посилання скопійованоlink copied

Міністерство юстиції України разом з Міністерством цифрової трансформації України запускає новий зручний сервіс – сплату адміністративного збору онлайн. Про це повідомив заступник Міністра юстиції України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Орлов під час «Дія.Саміт».

«Наша спільна мета – пейперлесс та зручні цифрові послуги в Дії. Сьогодні більшість реєстраційних послуг, наприклад, реєстрація речових прав на нерухоме майно, передбачають сплату українцем адміністративного збору. Як це відбувається зараз? Людина приходить до державного реєстратора та, перед тим, як подати заяву, отримує від нього клаптик паперу – рахунок на оплату. Іде до найближчого банку, сплачує та повертається з іншим папірцем— квитанцією про сплату. І після цього вже подає заяву. Ось таке паперово-бюрократичне коло. Відсьогодні ми запускаємо новий зручний сервіс – сплата адмінзбору онлайн», – зазначив заступник Міністра.

За його словами, цей сервіс буде працювати дуже просто і зручно. Людині потрібно буде за допомогою смартфону та сервісу «Дія» відсканувати наданий державним реєстратором QR-код. Після чого буде сформована автоматична квитанція з усіма даними заявника та можливістю оплати онлайн. При цьому реєстратор одразу матиме можливість «підтягнути» справжню електронну квитанцію в реєстр.

«2 кліка замість 2 візитів до реєстратора! Ця послуга, а саме її бек-енд, робить можливим запровадження платних адміністративних послуг на порталі Дія», – запевнив Сергій Орлов.

Пілотний проєкт запускається у трьох містах — Одесі, Хмельницькому та Рівному. Після чого планується масштабувати «пілот» на всю територію України.

Також Сергій Орлов повідомив про запуск ще двох важливих проєктів – реєстрації права власності онлайн та автоматичної реєстрації ФОП.

«На жаль, так історично склалося, що в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно сьогодні майже відсутні відомості про майно, набуте до 2013 року. Щоб зареєструвати право власності на майно, українцю потрібно назбирати купу довідок, в тому числі звернутись до БТІ для отримання довідки з архіву. Відтепер все, що потрібно зробити – це подати електронну заяву на порталі Дія разом зі скан-копією правовстановлюючих документів. Запит до БТІ та отримання інформації з архіву в електронному вигляді відбувається без участі громадянина», – заявив заступник Міністра.

Спочатку «пілот» запускається для Харкова, а згодом плануєься пошири проєкт на всю країну.

Крім того, за словами Сергія Орлова, спільно з Мінцифрою та міжнародними партнерами Мін’юст робить ще один революційних крок — запускає автоматичну реєстрацію ФОП в Україні!

«Реєстрація бізнесу, зокрема, ФОПів – це одна з найпопулярніших сьогодні послуг, якою українці успішно користуються на порталі Дія. Але останнє слово в такій онлайн-процедурі однаково залишалось за реєстратором, який вносить відповідні відомості до реєстру. Ми підрахували, що раніше державний реєстратор в середньому по країні витрачав близько 21 хвилини на реєстрацію ФОП. У 2020 році в Україні було зареєстровано 247 634 ФОП, відповідно — витрачено 5 мільйонів 200 тисяч 313 хвилин або 86 тисяч 671,9 людино-годин або 10 тисяч 834 робочих дня працівника! Відтепер же сама процедура реєстрації займатиме кілька секунд!», – запевнив Сергій Орлов.

Він додав, що саме такі послуги, як автоматична реєстрація ФОП, мають стати новим цифровим стандартом для України.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Мінюст

Статті • Влада i люди
Офіційний запуск Реєстру збитків відбудеться 2 квітня 2024 року

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами