Проекти та інновації

Закон про режим paperless опубліковано

9 серпня 2021, 14:16Новини692

Этот материал также доступен на русском

Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування.

  • Посилання скопійованоlink copied

7 серпня, в газеті «Голос України» опубліковано Закон № 1689-ІХ «Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг», який Парламент ухвалив 15 липня, зазначає Юрліга.

Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування. Протягом цього часу Кабмін має затвердити план заходів щодо переведення публічних послуг в електронну форму.

Так, документом введено нові терміни, такі як «електронна публічна послуга», «автоматичний режим надання електронної публічної послуги», «комплексна електронна публічна послуга», «система електронної взаємодії електронних ресурсів», «публічна послуга», інших термінів, пов’язаних із наданням (отриманням) електронних публічних послуг, а також встановлюються особливості їх надання.

Як зазначається, основна мета режиму «без паперів» – держоргани в Україні не зможуть вимагати паперові документи, довідки та посвідчення, якщо інформація є в державних реєстрах. Інформацію, яка потрібна державі про вас, можна буде згенерувати на порталі чи в застосунку Дія.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Як держава може підтримати і захистити власну економіку в умовах російської агресії?

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Після пояснення незрозумілих для народних депутатів юридичних термінів, законопроект 4409 був рекомендований до ухвалення у другому читанні і в цілому

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Розроблений Мін’юстом законопроект 4409 про внесення змін до Кодексу з процедур банкрутства ще чекає на розгляд під час нинішньої сесії Верховної Ради, але експерти вже готуються до…