За кордоном

Western Union призупинила грошові перекази в Афганістан

19 серпня 2021, 10:05Новини275

Этот материал также доступен на русском

Американська Western Union з 16 серпня тимчасово припинила грошові перекази в Афганістан, оскільки країна зараз перебуває під контролем талібів.

  • Посилання скопійованоlink copied

«Ми розуміємо, що наші послуги дають змогу нашим клієнтам підтримувати своїх близьких. Ми продовжимо пильно стежити за цим швидким розвитком подій та інформувати наших клієнтів про зміни», – йдеться у заяві Western Union, – пише Фінансовий клуб.

Найбільше призупинення відчують на собі жителі Кабула та інших великих міст, зазначив професор Школи менеджменту Карлсона Міннесотського університету Пол Ваалер, котрий вивчає вплив грошових переказів на життя людей у країнах, що розвиваються.

У сільських районах населення переважно користується традиційною для країн Центральної та Середньої Азії системою переказу грошей – хавала. Ця система є неформальним грошовим трансфером через послуги брокерів методом взаємозаліку або під час особистих зустрічей.

За даними Світового банку, торік грошові перекази з-за кордону становили 4% від ВВП Афганістану або $788,9 млн. Тоді ВВП Афганістану був на рівні $19,8 млрд.

17 серпня курс національної валюти Афганістану впав на 4,6% – до рекордно низького рівня 86,0625 афгані за долар після того, як 15 серпня бойовики «Талібану» захопили столицю країни Кабул і оголосили про повний контроль над Афганістаном.

США заморозили мільярди доларових резервів уряду Афганістану, які зберігаються на рахунках американських банків.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?