Зверніть увагу

Виплати малозабезпеченим сім’ям у 2023 році: кому надається та як отримати

19 лютого 2023, 15:00Новини552

Допомога малозабезпеченим сім’ям в Україні призначається строком на 6 місяців

 • Посилання скопійованоlink copied

Українці з низьким доходом мають право отримати від держави соціальну допомогу по малозабезпеченості. Куди звертатися за її призначенням в умовах воєнного стану та які документи знадобляться при цьому, — розповідає nv.ua.

Допомога малозабезпеченим сім’ям в Україні призначається строком на 6 місяців, який може бути продовжений за заявою представника родини, за умови дотримання певних вимог, зокрема, підтвердження низького доходу. При цьому строк виплати раніше призначеної допомоги продовжується на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення/скасування без звернення до уповноваженого органу. Необхідні для призначення допомоги документи при цьому треба буде подати протягом 1 місяця після припинення/скасування воєнного стану.

Згідно з постановою Кабміну від 24.02.2003 № 250 (зі змінами) державна соціальна допомога по малозабезпеченості призначається і виплачується сім’ям, які постійно проживають на території України та з поважних або незалежних від них причин мають середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму для сім’ї.

Які документи потрібні для оформлення малозабезпеченої сім’ї та куди їх подавати

Для призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям необхідно звернутися за місцем зареєстрованого або фактичного проживання до:

 • органу соціального захисту населення (якщо це орган соціального захисту населення райдержадміністрації, то лише поштою або в електронній формі через відповідні веб-сайти);
 • виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади;
 • центру надання адміністративних послуг.

Із документів необхідно підготувати:

 1. заяву встановленої форми;
 2. декларацію про доходи та майновий стан;
 3. паспорт заявника;
 4. довідку про доходи або пояснення про їх походження (щодо доходів, інформація про які відсутня та не може бути отримана за запитом);
 5. довідку про взяття на облік ВПО (для переселенців);
 6. довідку про безпосередню участь особи в АТО, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (за наявності);
 7. посвідчення учасника бойових дій (за наявності).

Як здійснюється виплата державної допомоги під час війни

Заявник має право обрати зручний для себе спосіб виплати допомоги: переказом на банківський рахунок або із доставкою Укрпоштою. При цьому якщо в умовах воєнного стану банк, який виплачував допомогу, припиняє працювати, допомога перераховується в АТ Ощадбанк, про що отримувачу повідомляється додатково органами соціального захисту. Для отримання коштів необхідно звернутися до відділення Ощадбанку з паспортом та ідентифікаційним кодом (РНОКПП). Відкривати при цьому рахунок у такому банку не обов’язково.

Якщо ж допомога виплачувалася через Укрпошту, і особа в умовах війни змінила місце проживання, вона може отримати кошти:

 • грошовим переказом через Ощадбанк без відкриття банківського рахунку (після узгодження з органом соціального захисту населення);
 • у відділенні Укрпошти за новим місцем перебування (після узгодження з Укрпоштою за номером 0 800 300 545).

Соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям: скільки платять у 2023 році

З 1 грудня 2022 року в Україні зріс прожитковий мінімум, і тепер він становить 2589 грн на одну людину. Разом з ним змінилися і розміри інших соціальних виплат. Таким чином, у 2023 році на малозабезпечених нараховується:

 • для працездатних — 1207 грн;
 • для тих, хто не працює, та осіб з інвалідністю — 2093 грн;
 • для дітей до 6 років — 2953 грн;
 • для дітей до 18 років — 3682 грн;
 • для дітей до 23 років (за умови навчання) — 3489 грн.
Зверніть увагу
Сьогодні, 10:17 • Новини • Зверніть увагу
За кордоном
17 травня 2024, 17:47 • Новини • За кордоном

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні