Проекти та інновації

ВРУ рекомендують прийняти законопроєкт щодо удосконалення окремих аспектів декларування

27 квітня 2021, 15:18Новини141

Этот материал также доступен на русском

Законопроєкт спрямований на усунення окремих практичних перепон у процесі подання декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

  • Посилання скопійованоlink copied

Комітет з питань антикорупційної політики 26 квітня провів чергове засідання у режимі відеоконференції. Члени Комітету розглянули у другому читанні проєкт Закону «Про внесення доповнень до Закону України «Про запобігання корупції» (щодо удосконалення окремих аспектів декларування) (№ 5173), зазначає Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Так, законопроєкт спрямований на усунення окремих практичних перепон у процесі подання декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Голова Комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна повідомила, що до законопроєкту надійшло 22 пропозицій народних депутатів. Ще три поправки були додані до порівняльної таблиці рішенням Комітету. Розглянувши поправки, народні депутати підтримали більшість із них частково і в редакції Комітету.

Зокрема, було підтримано пропозицію не включати до декларації як видатки і правочини операції з обміну валют. Також такі операції не потребуватимуть повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.

Крім цього, Анастасія Радіна запропонувала розглянути і внести до законопроєкту як комітетські поправки про зміни до Закону «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів». За її словами, поправки стосуються створення спеціальної процедури передачі в управління заарештованих об’єктів, так званої «критичної інфраструктури», і норми щодо порядку управління корпоративними правами.

У результаті Комітет затвердив порівняльну таблицю і прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроєкт у другому читанні та в цілому з необхідним техніко-юридичним доопрацюванням.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Як держава може підтримати і захистити власну економіку в умовах російської агресії?

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Після пояснення незрозумілих для народних депутатів юридичних термінів, законопроект 4409 був рекомендований до ухвалення у другому читанні і в цілому

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Розроблений Мін’юстом законопроект 4409 про внесення змін до Кодексу з процедур банкрутства ще чекає на розгляд під час нинішньої сесії Верховної Ради, але експерти вже готуються до…