Проекти та інновації

ВРУ пропонують запровадити продаж заставного майна боржника через систему е-торгів

17 травня 2021, 15:39Новини140

Этот материал также доступен на русском

Прийняття Закону має створити єдину електронну торгову систему з продажу майна платників податків, що перебуває у податковій заставі.

  • Посилання скопійованоlink copied

На розгляд народним депутатам подано законопроєкт щодо запровадження продажу заставного майна боржника через систему електронних торгів шляхом внесення змін до Податкового кодексу, зазначає «Юридична Газета».

Обґрунтування необхідності прийняття акта

На даний час продаж заставного майна платників податків здійснюється на публічних торгах шляхом проведення біржових торгів та цільових аукціонів, що організовуються на біржовому ринку за поданням контролюючих органів, та через торгівельні організації.

Проте автори законопроєкту вважають, що «класичні» біржові торги можуть не відповідати ряду критеріїв, у результаті чого держава та боржники втрачають кошти та довіру до наведеного механізму реалізації заставного майна.

Сучасні інформаційні технології набирають оберту в усіх сферах суспільних відносин, у тому числі і в податкових. Ініціатори проєкту Закону переконані, що функціонуюча система PROZORRO.ПРОДАЖІ порівняно з «класичними біржовими торгами», які втрачають свої позиції, показує себе як прозора та ефективна система з реалізації, націлена на створення конкурентного середовища у сфері публічних торгів і на запобігання проявам корупції у цій сфері тощо.

Що пропонується?

Законопроєктом № 5483 від 12.05.2021 пропонується закріпити на законодавчому рівні можливість продажу заставного майна боржника через систему електронних торгів на авторизованих електронних майданчиках шляхом проведення електронних аукціонів, у порядку та на умовах, визначених Регламентом електронної торгової системи, або на публічних торгах.

Прийняття Закону має створити єдину електронну торгову систему з продажу майна платників податків, що перебуває у податковій заставі, що надасть можливість залучати якомога більшу кількість учасників, створити конкурентне середовище у сфері публічних торгів, створити паритетні умови, запобігання проявам корупції та зниження ризиків до мінімуму, розвиток відкритої та добросовісної конкуренції, зручний для усіх учасників процес та якісний сервіс користувачам, уникнення монополізації на ринку електронних торгів тощо.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Як держава може підтримати і захистити власну економіку в умовах російської агресії?

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Після пояснення незрозумілих для народних депутатів юридичних термінів, законопроект 4409 був рекомендований до ухвалення у другому читанні і в цілому

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Розроблений Мін’юстом законопроект 4409 про внесення змін до Кодексу з процедур банкрутства ще чекає на розгляд під час нинішньої сесії Верховної Ради, але експерти вже готуються до…