Проекти та інновації

Врегулювання окремих питань процедур банкрутства: Комітет Ради рекомендує прийняти законопроєкт

5 липня 2021, 15:41Новини196

Этот материал также доступен на русском

Зокрема, пропонується вдосконалити порядок проведення загальних зборів (комітету) кредиторів у режимі відеоконференції.

  • Посилання скопійованоlink copied

На засіданні Комітету з питань економічного розвитку у другому читанні був розглянутий проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання окремих питань процедур банкрутства на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19» (№4220), зазначає Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Так, законопроєктом пропонується вдосконалити порядок проведення загальних зборів (комітету) кредиторів у режимі відеоконференції, а також шляхом опитування; уточнюється порядок продовження судом строків: проведення попереднього засідання суду у справах про банкрутство (неплатоспроможність); звернення у межах відповідного провадження про визнання недійсними правочинів, вчинених боржником; дії мораторію на задоволення вимог кредиторів; оголошення про проведення першого, повторного та (або) другого повторного аукціону; виконання плану санації чи реструктуризації боргів; розпорядження майном, ліквідації, реструктуризації та погашення боргів боржника тощо.

У результаті Комітет рекомендує Верховній Раді України за результатами розгляду законопроєкту у другому читанні прийняти його в цілому.

Також членами Комітету було розглянуто проєкт Закону «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства» (№4409), спрямований на усунення суперечностей між чинними положеннями Кодексу та забезпечення єдиного підходу в їх розумінні та застосуванні. Як зазначається, члени Комітету ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроєкт у другому читанні та в цілому з техніко-юридичним доопрацюванням.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Як держава може підтримати і захистити власну економіку в умовах російської агресії?

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Після пояснення незрозумілих для народних депутатів юридичних термінів, законопроект 4409 був рекомендований до ухвалення у другому читанні і в цілому

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Розроблений Мін’юстом законопроект 4409 про внесення змін до Кодексу з процедур банкрутства ще чекає на розгляд під час нинішньої сесії Верховної Ради, але експерти вже готуються до…