Зверніть увагу

Вперше в Україні Верховний Суд залишив в силі досудову санацію

22 квітня 2021, 11:52Новини1252

Раніше такої можливості для боржника, як обирати необхідний строк та способи, потрібні для відновлення його платоспроможності, не було

  • Посилання скопійованоlink copied

Інтереси одного із найбільших промислових підприємств в Україні – ПрАТ «Дніпровський металургійний завод» захищені, Верховний Суд залишив в силі план досудової санації. На сьогодні ми маємо першу в Україні досудову санацію за нормами Кодексу України з процедур банкрутства в дії, погоджену судами трьох інстанцій.

Раніше такої можливості для боржника, як обирати необхідний строк та способи, потрібні для відновлення його платоспроможності, не було. Це стало можливим із введенням в дію положеннь Кодексу України з процедур банкрутства (КУЗпБ) від 21 жовтня 2019 року, які внесли суттєві зміни до процедури досудової санації, у порівнянні з попереднім Законом про банкрутство. Нова редакція кодексу дозволяє збиратися усім кредиторам та більшістю приймати рішення по боржнику. Процедура досудової санації є прозорою й зрозумілою. Вона є ефективною, адже домовлятися з кожним кредитором окремо було б складніше.

Одними із перших, хто відважився спробувати законодавчі зміни на практиці, стало ПрАТ «ДМЗ», яке в червні 2020 року звернулося до Господарського суду Дніпропетровської області із заявою про затвердження плану досудової санації.

31.07.2020 року Ухвалою суду у справі №904/3325/20 затвердили план досудової санації ПрАТ «ДМЗ» та ввели досудову санацію боржника.

18.11.2020 року Центральний апеляційний господарський суд погодився з висновками суду першої інстанції.

Після спливу понад вісім місяців судових розглядів та безлічі судових засідань, нарешті 15.04.2021 року Касаційний господарський поставив крапку в питанні: чи є досудова санація ПрАТ «ДМЗ» законною? Відповівши, що судові рішення попередніх інстанцій мають бути залишені без змін.

Ця постанова суду касаційної інстанції є першою в Україні, в межах якої розглядалася процедура досудової санації, згідно з нормами Кодексу України з процедур банкрутства, а отже, саме її висновки будуть покладені в основу формування всієї подальшої судової практики.

А.Мегеря

«Саме тому дана справа є надважливою, ключовою не тільки для учасників цього процесу, але й для подальшого застосування такого механізму відновлення платоспроможності та погашення боргів як досудова санація на ринку України в цілому», – коментує Артур Мегеря, старший партнер ЮК L.I.Group, який керує цим надзвичайно складним проектом.

Інтереси клієнта в судових засіданнях також представляли Радник ЮК L.I.Group Юрій Моісеєв та адвокат ЮК L.I.Group Вікторія Михайлова.

В.Михайлова та Ю.Моісеєв

За результатами фахової роботи адвокатів маємо досудову санацію ПрАТ «ДМЗ», до якої включено 243 кредитори на загальну суму 1 246 094 297, 45 гривень з порядком погашення вимог кредиторів шляхом надання відстрочки виконання зобов`язань на 2 роки та погашення заборгованості протягом 1 року.

Складність справи полягала в тому що була відсутня будь-яка судова практика щодо застосування процедури досудової санації по Кодексу, тому виникала велика кількість питань в учасників справи щодо вірності визначення умов порядку досудової санації боржника, її строків і т. д.

Однак, юристи ЮК L.I.Group довели, що обраний боржником порядок повністю відповідає вимогам, встановленим Кодексом та узгоджується з його нормами.

 

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Верховний Суд неодноразово звертав увагу на поновлення процесуальних строків, пов'язаних з війною

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
6 липня 2023 року в ВР зареєстровано проєкт Закону № 9462 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень про судовий контроль"

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Часто єдиним ефективним способом призначити особі її заслужену пенсію за віком є лише звернення до суду

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Погане фінансування судів завжди негативно позначається на їх функціонуванні та оперативності