Ворожі снаряди продовжують бити Луганщину – розпочато досудове розслідування

26 квітня 2022, 13:15Новини266

Снаряди ворога били по багатоквартирним та житловим будинкам, домоволодінням містян та інфраструктурі міст

  • Посилання скопійованоlink copied

За процесуального керівництва прокурорів Луганської обласної прокуратури зареєстровано шість кримінальних провадженнь за фактами обстрілів окупаційними військами цивільних об’єктів та об’єктів критичної інфраструктури Луганщини за ч.ч. 1, 2 ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни).

Встановлено, що протягом квітня 2022 року військові збройних сил Російської Федерації та контрольовані нею незаконні збройні формування вкотре зухвало обстріляли населені пункти Луганської області – міста Лисичанськ, Гірське, Попасна, Золоте, селище Комишуваха та село Оріхове.

Снаряди ворога били по багатоквартирним та житловим будинкам, домоволодінням містян та інфраструктурі міст. Внаслідок цього під завалами загинули 2 особи, ще дві людини потрапили під обстріл та померли від отриманих поранень. Крім того, від вогню окупанта чотири мирних мешканця Луганщини отримали різного характеру та ступеню тяжкості тілесні ушкодження.

Серед об’єктів інфраструктури у с. Оріхове Сєвєродонецького району Луганської області пошкоджено газорозподільну магістральну трубу.

Вказані дії становлять пряму загрозу життю й здоров’ю мирного населення, суперечать нормам міжнародного гуманітарного права, а саме статей 51, 52 Додаткового протоколу до Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року, які прямо забороняють напади на цивільне населення та цивільні об’єкти.

Досудове розслідування у кримінальних провадженнях доручено слідчим відділів поліції Сєвєродонецького районного управління поліції Головного управління Нацполіції в Луганській області.

Наразі правоохоронці вживають всі можливі та належні заходи для документування воєнних злочинів, вчинених представниками збройних сил Російської Федерації.

Пресслужба Луганської обласної прокуратури

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”