Проекти та інновації

В Україні змінять вимоги до кредитних спілок: що відомо

1 червня 2021, 15:50Новини197

Кредитним спілкам, зокрема, хочуть дозволити надавати такі фінпослуги, як обмін валют та окремі види платіжних послуг.

  • Посилання скопійованоlink copied

Верховна Рада України схвалила за основу оновлений проєкт закону «Про кредитні спілки», який вдосконалює та розширює діяльність цих фінустанов. За відповідний законопроєкт №5125 у першому читанні проголосували 267 депутатів.

Документ пропонує якісне та концептуальне оновлення редакції чинного закону «Про кредитні спілки» з метою закріплення нових підходів до регулювання ринку кредитних спілок та їх діяльності, зазначає FinClub.

Так, законопроєкт пропонує розширити перелік фінансових послуг, які кредитні спілки зможуть надавати своїм членам, підвищити рівень доступності таких послуг для широкого загалу. Кредитним спілкам, зокрема, хочуть дозволити надавати такі фінпослуги, як обмін валют та окремі види платіжних послуг.

Також пропонується вдосконалити порядок проведення загальних зборів членів кредитних спілок і вимоги до ліцензування та корпоративного управління в кредитних спілках. Об’єднується в єдину процедуру отримання ліцензії на діяльність кредитної спілки та реєстрація заявника як фінустанови.

Крім цього, пропонується видача загальної ліцензії на здійснення діяльності кредитної спілки; впроваджується процедура зміни обсягу чинної ліцензії (розширення/звуження переліку послуг) за заявою спілки.

При цьому кандидатів на посади керівників кредитної спілки має погоджувати НБУ. Нацбанк також отримує право вимагати заміни будь-кого з керівників, головного ризик-менеджера та головного комплаєнс-менеджера, керівника підрозділу внутрішнього аудиту, якщо їх професійна придатність та/або ділова репутація не відповідають встановленим регулятором вимогам.

Згідно з законопроєктом, підвищується рівень капіталізації та стресостійкості кредитних спілок для зміцнення надійності сектору та довіри до нього споживачів. Також пропонується запровадити ризик-орієнтований підхід до нагляду за кредитними спілками, впровадити систему завчасного попередження ризиків для швидкого реагування на можливі проблеми в діяльності кредитної спілки. Водночас удосконалюється процедура добровільного та примусового виходу кредитних спілок із ринку.

Платоспроможна кредитна спілка має право добровільно ліквідуватися або приєднатися до інших кредитних спілок. При цьому добровільна реорганізація або ліквідація кредитної спілки можлива виключно при отриманні дозволу від НБУ.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Як держава може підтримати і захистити власну економіку в умовах російської агресії?

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Після пояснення незрозумілих для народних депутатів юридичних термінів, законопроект 4409 був рекомендований до ухвалення у другому читанні і в цілому

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Розроблений Мін’юстом законопроект 4409 про внесення змін до Кодексу з процедур банкрутства ще чекає на розгляд під час нинішньої сесії Верховної Ради, але експерти вже готуються до…