За кордоном

Ураження санкційною зброєю: хроніки 17 червня

17 червня 2022, 10:42Новини264

Этот материал также доступен на русском

Великобританія запровадила нові санкції проти росії

  • Посилання скопійованоlink copied

Російські бізнесмени, які постраждали від санкцій Заходу, почали їздити до Ірану, щоб вивчити досвід життя цієї країни під санкціями США. Про це пише Financial Times. “Після західних санкцій проти російских компаній їм “дуже цікаво знати, як іранці живуть під санкціями США”, – пише газета з посиланням на іранського гіда Алі, який відмовився називати своє повне ім’я.

За його словами, лише минулого місяця він привіз до Тегерана 160 росіян, переважно бізнесенів, порівняно з 40 переважно російськими туристами у типовий місяць до пандемії. “Російські бізнесмени раніше відвідували Іран, щоб продавати продукцію, зверхньо дивлячись на іранський бізнес. Але зараз вони прагнуть купувати іранські продукти”, – каже співрозмовник FT. Переважно росіян цікавлять запчастини для важкої техніки та будівельні матеріали, додав він.

Зазначається, що санкції США фактично розірвали зв’язки Ірану із світовою фінансовою системою.

“Але телефони Apple – не єдиний західний продукт, доступний в Ірані. Хоча китайські бренди переважають, також можна придбати товари від провідних західних компаній, таких як Philips і Bosch. Хоча незрозуміло, як саме вони потрапляють до Ірану – деякі можуть бути ввезені контрабандою, деякі привезені окремими людьми з-за кордону – бізнесмени вважають, що Туреччина та Північний Ірак є популярними маршрутами для обходу санкцій США”, – йдеться у статті.

Ситуація станом на 17 червня 2022 року

  • Великобританія запровадила нові санкції проти росії. Під обмеження потрапили уповноважена з прав дитини в росії Марія Львова-Бєлова, її звинувачують у «примусовому переміщенні та усиновленні українських дітей» та голова Російської православної церкви патріарх Кирило. Йому ставиться в провину «активна підтримка російської агресії». Також санкції зачепили: депутата Мосміськдуми Сергія Савостьянова, якого вважають «членом путінської політичної еліти», який підтримує війну в Україні; президента та члена ради директорів групи компаній «Волга-Дніпро» Олексія Ісайкіна; чотирьох полковників із 64-ї окремої мотострілецької бригади за причетність до вбивств мирних жителів у Бучі; членів «Комітету порятунку миру та порядку» – «організації, що співпрацює з російською армією для підтримки окупації Херсонської області» тощо. Санкції мають на увазі заморожування активів та заборону на в’їзд до Великобританії.
  • Італійська компанія Enel, що займається виробництвом та розподілом електроенергії та газу, оголосила про продаж всієї частки у 56,43% у російському бізнесі “Енел Росія” Лукойлу та фонду Газпромбанку. Про це пише російський Коммерсантъ. Компанія уклала дві угоди про продаж всього пакету акцій “Енел Росія”: першу з “Лукойлом” і другу – з пайовим інвестфондом “Газпромбанк – Фрезія” . Угоду планується закрити у третьому кварталі цьогоріч. Пакет акцій буде продано на загальну суму близько 137 млн євро.
  • Coca-Cola HBC більше не вироблятиме і не продаватиме Coca-Cola або продукцію інших своїх брендів у Росії. Про це пише Reuters з посиланням на заяву Coca-Cola Co. Наразі компанія та її клієнти розпродають наявні запаси. Коли вони вичерпаються, Coca-Cola HBC “більше не вироблятиме і не продаватиме Coca-Cola або інші бренди Coca-Cola Company в Росії”, – заявила компанія.

  • Великий розробник мобільних ігор Game Insight закриває всі офіси та йде з РФ – без роботи залишаються 600 людей. Про це повідомив у Telegram міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. “Головний офіс компанії розміщений у Литві. Після того, як наші литовські друзі визнали росію державою-терористом, Game Insight покинули російські топменеджери, а зараз компанія вирішила остаточно припинити бізнес у рф”, – написав Федоров. Як пишуть профільні російські ЗМІ, Game Insight йде з Росії, ліквідує ТОВ та звільняє співробітників.

  • Суд заарештував активи у вигляді статутного капіталу та майно білоруського підприємства, що надає послуги у сфері добування нафти та природного газу. Про це повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора. Арешт було накладено за клопотанням прокурорів Подільської окружної прокуратури Києва. Так, заарештовано корпоративні права підприємства-резидента РБ у вигляді статутного капіталу в розмірі майже 1 млрд грн, а також нерухоме та рухоме майно підприємства вартістю 3 млрд грн. Далі це майно планують передати в управління АРМА.
  • Дунайська комісія на черговій сесії створила Підготовчий комітет Дипломатичної конференції з режиму навігації на Дунаї у складі виключно придунайських держав, без російських представників. Про це йдеться в повідомленні Міністерства закордонних справ України. “Після початку широкомасштабного вторгнення Росії на територію України Дунайська комісія скликала позачергову сесію, на якій засудила дії РФ ухвалила рішення про невизнання повноважень будь-якого представника Росії чи його заступників у Комісії до відновлення миру, суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, відсторонила представників Росії від усіх засідань Комісії і її робочих органів, звільнила громадян РФ з дипломатичних та адміністративно-технічних посад її Секретаріату”, – сказано в повідомленні. Також 15 червня на черговій сесії Комісія розпустила Підготовчий комітет Дипломатичної конференції з питань перегляду Конвенції про режим судноплавства на Дунаї, до якого також входила і Росія та створила Підготовчий комітет Дипломатичної конференції щодо режиму навігації на річці Дунай у складі виключно придунайських держав, тобто без російських представників.
  • Виконавча рада акціонерів Євроліги проголосувала за усунення баскетбольних клубів із РФ від участі у турнірі ще на один сезон. Як передає ТАРС, про це повідомили у прес-службі Євроліги. Зазначається, що команди з РФ усунуті від участі у змаганнях сезону-2022/23 через російську війну в Україні.

  • Влада США розпорядилася відправити яхту Amadea до штату Гаваї. Про це повідомляє Bloomberg. Як стверджують у Вашингтоні, вона належить мільярдеру Сулейману Керімова. 106-метрову яхту конфіскували на острові Фіджі. Повідомлялося, що ціна судна – $325 млн. “Зараз яхта йде під американським прапором з новим екіпажем у напрямку Гавайських островів”, – йдеться у повідомленні. За словами виконавчого директора консалтингової компанії IR Consilium Яна Ралбі, які наводить агентство, яхту розумно відправити в Гонолулу, оскільки це найближчий порт.

 

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога