За кордоном

Ураження санкційною зброєю: хроніки 16 червня. Процесори – контрабандою, а верстати ніхто не відремонтує

16 червня 2022, 09:49Новини293

Этот материал также доступен на русском

Cкільки кризу не називай «трансформацією», а війну «спецоперацією», від правди все одно не втечеш

  • Посилання скопійованоlink copied

Центробанк рф рекомендував банкам до кінця року утриматися від виплати акціонерам дивідендів та виплати бонусів правлінню. Відповідний лист за підписом першого заступника голови Банку Росії Дмитра Туліна опублікували на сайті російського регулятора.

Таку рекомендацію Центробанк РФ надав “для забезпечення фінансової стійкості кредитних організацій як в короткостроковій, так і в середньостроковій перспективі в умовах структурної трансформації російської економіки”.

Водночас Мінфін рф повністю засекретив усі бюджетні видатки на війну.

Втім, скільки кризу не називай «трансформацією», а війну «спецоперацією», від правди все одно не втечеш.

Ситуація станом на 16 червня 2022 року

  • Меблевий гігант IKEA продає свої чотири заводи в росії та скорочує штат працівників, компанія “не бачить можливості відновити продажі в осяжному майбутньому”. Відповідну заяву пресслужба компанії розіслала російським ЗМІ.

  • Канадська золотодобувна компанія Kinross Gold Corporation оголосила про продаж 100% своїх російських активів групі Highland Gold Mining російського мільярдера Владислава Свіблова. Про це йдеться у заяві канадської компанії від 15 червня. При цьому, попередньо узгоджена у квітні вартість угоди становила 680 мільйонів доларів, що передбачало виплату 100 млн дол після її закриття, а решту 580 млн дол планувалося отримати в якості щорічних платежів з 2023 по 2027 рік.

  • Німеччина станом на зараз заморозила російські активи на суму 4,48 млрд євро. Про це розповів міністр фінансів країни Крістіан Лінднер, повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Die Welt. Під заморожування потрапили також інвестиції компанії, відзначається у публікації. Як повідомлялося, Німеччина створить національний реєстр активів, які підпадають під санкції або мають незрозуміле походження, в рамках зусиль з підвищення ефективності санкцій проти росії.
  • Компанія «Байкал Електронікс» заморозить проект випуску серверних процесорів Baikal-S через проблеми з розміщенням замовлень на виробництво в Тайвані, повідомляє газета «Комерсант» з посиланням на учасників ринку. Вони нагадують, що ряд великих структур, включаючи “Сбер”, розраховували на значні партії серверів на Baikal-S, щоб виконати вимоги щодо імпортозаміщення. Однак тепер російським компаніям доведеться шукати способи паралельного імпорту (читай – контрабанди) серверів на закордонних процесорах, оскільки альтернативи не буде.

  • Американська Baker Hughes припиняє обслуговування всіх російських ЗПГ-проектів. Зокрема, компанія відкликає сервісних інженерів з проектів «Сахалін-2» «Газпрому» і «Ямал СПГ» НОВАТЕКу, а також проектних інженерів з «Арктік ЗПГ-2» НОВАТЕКу, що будується, повідомили джерела серед російських контрагентів компанії. Також Baker Hughes припиняє відвантаження обладнання для “Арктік ЗПГ-2”, у тому числі газових турбін LM9000. Від цих постачань залежать терміни завершення будівництва першої лінії проекту. У росії аналоги не випускаються, а лінії виробництва ЗПГ вже спроектовані під LM9000.

  • Через п’ять років у росії може виникнути дефіцит будматеріалів. Виробництво багатьох із них локалізовано в країні. Проте, воно майже на 100% залежить від іноземного обладнання. Про це пише РБК з посиланням на дослідження Національного об’єднання виробників будівельних матеріалів та будівельної індустрії. За даними аналітиків, 11 із 26 позицій виготовляються на закордонних верстатах. Це, наприклад, цегла, плитка, керамограніт, герметики та інші товари. Виробники будівельної хімії залежить від західних комплектуючих на 90%, а сухих сумішей — на 80%. Учасники галузі поки що не розуміють, що робити у разі поломки верстатів.
  • У Чехії припинять мовлення три російські телеканали – Росія РТР Планета, Росія 24 і ТВ Центр International. Такий захід вжито «в рамках боротьби з дезінформацією», передає Радіо Прага з посиланням на Чеське телекомунікаційне управління. У березні, після початку російської війни в Україні, чеська влада також заборонила канали RT (Росія сьогодні) та Sputnik.

  • Російський IT-ринок за підсумками 2022 може втратити до 20% обсягу в порівнянні з показником минулого року, пише РБК з посиланням на матеріали аналітичного центру TAdviser. Як зазначається у дослідженні, такий сценарій розвитку враховує відхід великої частини західних гравців та часткове припинення діяльності східних партнерів, пов’язані як із порушенням логістичних ланцюжків, так і з побоюваннями вторинних санкцій.

 

 

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога