Українців готують до щорічного підвищення тарифів на електроенергію

2 листопада 2021, 09:09Новини206

Этот материал также доступен на русском

Українцям слід приготуватися, що тариф на електроенергію у розмірі 1,44 гривні за кіловат, який їм “подарували” з жовтня 2021 року, протримається лише до закінчення опалювального сезону.

  • Посилання скопійованоlink copied

В Україні щороку підвищуватимуться тарифи на електроенергію. Причому це підвищення буде суттєвим. Такий прогноз дав Нацбанк України у своєму інфляційному звіті за жовтень, – повідомляє Україна Комунальна.

Згідно з прогнозом НБУ, тарифи на електроенергію в Україні щороку підвищуватимуть на 20-25%. Тільки в такий спосіб можна буде за кілька років привести вартість електроенергії до обґрунтованої ринкової ціни, йдеться у звіті Нацбанку.

Тому українцям слід приготуватися, що тариф на електроенергію у розмірі 1,44 гривні за кіловат, який їм “подарували” з жовтня 2021 року, протримається лише до закінчення опалювального сезону. Далі плату за електрику доведеться піднімати. Інакше з таким тарифом можна спричинити повний занепад енергосистеми країни.

До речі, про це говорить і член експертної ради Міненерго Геннадій Рябцев. “Тариф у 1,44 гривні нижчий за собівартість електрики, він абсолютно економічно не обґрунтований і є абсолютно популістським”, – каже Рябцев.

Тож чим швидше в Україні піднімуть тариф до економічно обґрунтованого, а це хоча б 3 гривні за кВт-годину, тим більше шансів, що енергетиці країни вдасться вистояти. В іншому випадку, щоб відновити енергетичний сектор, доведеться піднімати тариф уже не до 3, а приблизно до 10 гривень, попереджає експерт.

Фактично, його слова підтверджуються прогнозами Нацбанку.

А от щодо тарифів на газ, то НБУ сподівається, що вже до літа наступного року на європейському ринку встановиться нормальна ціна на газ, і тарифи в Україні істотно підвищуватися не будуть.

“У наступному опалювальному сезоні тарифи на газ для населення підвищаться несуттєво, навіть з урахуванням їх приведення в імпортний паритет, а у 2023 році – не зміняться. Це також сприятиме уповільненню зростання тарифів на централізоване опалення та гарячу воду”, – йдеться у звіті НБУ .

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Комунальне господарство

Статті • Банкрутство
У 2020 році київські комерційні комунальні підприємства уклали в системі Prozorro близько 4 тисяч договорів на загальну суму 17,2 млрд грн

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?