Українці зможуть одружитися або розлучитися за кордоном: що для цього потрібно

29 січня 2023, 11:00Новини672

Документи видаватимуться незалежно від місця зберігання паперового носія

  • Посилання скопійованоlink copied

За час повномасштабної війни в Україні одружилися близько 170 тисяч людей, що майже на 25% більше ніж за попередній рік. Водночас протягом 2022 року розлучилися – понад 60 тисяч пар. Відтепер українці, які змушені були виїхати за кордон матимуть можливість одружитися або розлучитися прямо на місці перебування.

Як одружитися або розлучитися за кордоном?

Закордонні дипломатичні установи України тепер зможуть користуватися Державним реєстром актів цивільного стану громадян. Це дасть їм можливість проводити держреєстрацію актів цивільного стану, вносити зміни до актових записів, поновлювати й анульовувати її.

Також закордонні дипломатичні установи зможуть повторно видавати свідоцтва про держреєстрацію та витяги з Реєстру. Документи видаватимуться незалежно від місця зберігання паперового носія. Таким чином, українцям за кордоном буде спрощено доступ до послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану і скорочено строки їх отримання у закордонних дипломатичних установах України.

Закордонні дипломатичні установи, які матимуть змогу використовувати Держреєстр будуть визначені та оприлюднені Міністерством закордонних справ пізніше.

Коли стане можливо одружитися або розлучитися за кордоном?

Прийняте рішення набуде чинності вже на початку лютого, а МЗС визначить закордонні дипломатичні установи, які здійснюватимуть надання послуг у сфері держреєстрації актів цивільного стану з використанням Реєстру.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Перелік підстав евакуації авто є виключним

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Вивезення підприємств здійснюється у випадках, коли існує така логістична можливість без надмірної загрози для водіїв та залізничників

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Для бизнеса важно не иметь «открытой валютной позиции»

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Протягом одного року, до 1 вересня 2022 року, українці матимуть змогу відкрито заявити державі про свої реальні статки, зокрема про ті, з яких не було сплачено податки

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Значна увага ревізорів прикута до суб’єктів великого підприємництва, у яких обсяг можливих порушень та, відповідно, податкових донарахувань найбільший

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Чим прозоріша система, тим менше пільг й менше порушень