Зверніть увагу

У військкоматах зробили заяву про вручення повісток у спортзалах

8 грудня 2023, 15:15Новини170

Этот материал также доступен на русском

Військовослужбовці нагадали про відповідальність за перешкоджання у видачі повісток та ухилення від служби

  • Посилання скопійованоlink copied

В Україні вже кілька днів масово видають повістки у спортзалах.

У Закарпатському ТЦК з цього приводу навіть зробили заяву про “чоловіків, які розважаються”, замість того, щоб захищати державу від російських окупантів.

Рейди представників ТЦК та правоохоронних органів у різних обласних центрах викликали суспільний резонанс. Українці обговорюють вручення повісток тренерам та відвідувачам спортзалів. Військовозобов’язаних чоловіків запросили відвідати військкомати, багато хто приєднається до ЗСУ та зможе допомогти армії. Їм знадобляться добре здоров’я та відмінна фізична форма.

Співробітники Закарпатського ТЦК пояснили свою позицію. Вони запевнили, що діють відповідно до закону.

“На нашу думку, ті чоловіки призовного віку, які свідомо уникають військової служби, займаються в спортивних залах або розважаються в відпочинкових комплексах не привілейовані в порівнянні з військовослужбовцями ЗСУ, які у непростих умовах тримають оборону і б’ють ворога. Принагідно наголошуємо, що вручення повістки не означає, що призовника одразу забирають на війну. Ні! Спочатку уточнюються дані, призовник проходить медичний огляд і тільки після цього, якщо людина придатна до служби, видається мобілізаційне розпорядження. Отже, призовник їде вчитися”, – зазначили силовики.

Військовослужбовці нагадали про відповідальність за перешкоджання у видачі повісток та ухилення від служби. Можливе покарання у вигляді позбавлення волі на 5-8 років.

У ТЦК нагадали, що у ЗСУ багато військових спеціальностей, які не передбачають безпосередньої участі у веденні бойових дій, але потрібні для підтримки фронту. Можна ознайомитися зі списком спеціальностей, стати на облік, допомагати країні у складний період та при цьому отримувати гідну заробітну плату.

Представники ТЦК також попросили пам’ятати про те, що люди, серед яких наші родичі, друзі та знайомі, чекають на заміну і не можуть безперервно перебувати в армії – потрібна ротація чи поповнення рядів.

Також зазначено гарячу лінію, на яку приймають звернення та скарги: (067) 600-69-12.

Нагадаємо, що повістки у спортзалах днями масово роздавали в Ужгороді, Мукачеві, Хусті, Дніпрі, а сьогодні – у Києві.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”