За кордоном

У Росії запустили іпотечну програму для науковців

19 серпня 2021, 09:03Новини281

Этот материал также доступен на русском

Особливі умови стосуються іпотеки на житло, що будується, яка видається за ставкою від 6,6%, програми на готове житло від 8%, рефінансування від 6,7%, іпотеки на готовий будинок від 10,1%.

  • Посилання скопійованоlink copied

ДОМ.РФ розробив і запустив іпотечну програму для працівників наукових організацій і організацій вищої освіти в наукогради, повідомляється в прес-релізі банку, – пише ДОЛГ.РФ.

Так, з’явилися знижені на 0,7 п.п. ставки по основним іпотечним продуктам Банку ДОМ.РФ.

«З метою підтримки працівників наукових організацій створено спеціальний іпотечний продукт, який орієнтований на жителів 13 наукоградів, тобто більш ніж на 1,1 млн осіб в цілому. Ми сподіваємося, що наші напрацювання в цьому напрямку стануть основою для федеральної іпотечної програми для вчених», – говорить керуючий директор ДОМ.РФ Олексій Ніденс.

Особливі умови стосуються іпотеки на житло, що будується, яка видається за ставкою від 6,6%, програми на готове житло від 8%, рефінансування від 6,7%, іпотеки на готовий будинок від 10,1% і кредитів на ІЖБ від 7,9 %.

«Розробка програми «наукової іпотеки» – пільгового іпотечного кредитування для російських вчених і науково-педагогічних працівників, – була однією з найважливіших рекомендацій, які ми направили на адресу Уряду РФ за підсумками травневих парламентських слухань «Науковий кадровий потенціал країни». Обговоривши причини найгостріших проблем в цій галузі з керівництвом Російської академії наук і корпусом професорів РАН, ми запропонували розвивати іпотечний механізм як частину комплексної системи соціальної підтримки російських вчених і членів їх сімей. Крім іпотеки, ця система заходів має на увазі також розширення програми з надання державних житлових сертифікатів молодим вченим на молодим викладачам вузів, вдосконалення механізмів забезпечення кадрів службовим житлом і багато інших напрямків. «Іпотека для науковців», розроблена фахівцями ДОМ.РФ як адресований науковцям російських наукоградів продукт, повністю відповідає логіці ініційованих Радою Федерації найважливіших заходів підтримки російських вчених», – зазначає Лілія Гумерова, Голова Комітету СФ з науки, освіти та культури.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?