У лютому 2021 року державний та гарантований державою борг України знизився на 5,3 млрд грн

26 березня 2021, 09:31Новини169

Этот материал также доступен на русском

Протягом лютого валютний курс гривні по відношенню до долара США дещо укріпився, що призвело до зменшення державного зовнішнього боргу в гривневому еквіваленті на 11,20 млрд грн.

  • Посилання скопійованоlink copied

Станом на кінець лютого 2021-го року сукупний державний та гарантований державою борг України в еквіваленті в національній валюті склав 2 552,96 млрд грн (91,41 млрд дол. США в еквіваленті в іноземній валюті), – повідомляє прес-служба Мінфіну.

Порівняно з попереднім місяцем державний та гарантований державою борг України зменшився у гривневому еквіваленті на 5,28 млрд грн в основному за рахунок зменшення гарантованого державою боргу на 5,23 млрд гривень.

Протягом лютого валютний курс гривні по відношенню до долара США дещо укріпився, що призвело до зменшення державного зовнішнього боргу в гривневому еквіваленті на 11,20 млрд грн, при цьому державний внутрішній борг збільшився на майже еквівалентну суму – 11,15 млрд гривень. У доларовому еквіваленті державний борг збільшився на 0,75 млрд дол. США.

Частка державного боргу в гривні станом на кінець лютого 2021-го року зросла до 39,5% (+0,6% в порівнянні з попереднім місяцем).

Протягом лютого 2021-го року Мінфін провів 4 аукціони з розміщення ОВДП, залучивши 38,4 мільярди гривень до державного бюджету.

Нерезиденти збільшили свій портфель українського державного боргу на 7,7% або 7,3 млрд грн за лютий 2021 року. Загальна частка нерезидентів серед власників ОВДП на кінець лютого становила 10,3% або 102,7 млрд гривень.

У лютому 2021-го року платежі з погашення державного боргу склали 27,8 млрд грн, платежі з обслуговування – 8,1 млрд гривень.

Станом на кінець 2020-го року співвідношення державного боргу до ВВП становило 53,9%, а співвідношення гарантованого державою боргу до ВВП становило 7,0 %. Показник державного та гарантованого державного боргу до ВВП станом на кінець 2020-го року становив 60,9%.

З детальною інформацією, щодо стану державного та гарантованого державного боргу України у лютому 2021-го року та інших періодах, можна ознайомитись на офіційному сайті Міністерства фінансів за посиланням.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Майнові права боржника за останні роки стали одним з основних активів боржника, на які можливо звернути стягання в межах виконавчого провадження

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Верховний Суд неодноразово звертав увагу на поновлення процесуальних строків, пов'язаних з війною

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
6 липня 2023 року в ВР зареєстровано проєкт Закону № 9462 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень про судовий контроль"

Арбітражна практика

Статті • Стягнення боргiв
Важливо довести, що знищення або пошкодження об’єкту відбулось внаслідок збройної агресії рф

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Маємо в наявності хитрозроблену схему віджимання пенсій у пенсіонерів

Арбітражна практика

Статті • Стягнення боргiв
У 2021 році динаміка практики щодо притягнення до солідарної відповідальності зросла до 10 справ, а у 2022 – вже до 17