Зверніть увагу

Тарифи на електроенергію: як зміняться ціни з 1 серпня

21 липня 2021, 19:46Новини1566

Ціни будуть відрізнятися в залежності від споживання ресурсу

  • Посилання скопійованоlink copied

Липень стане останнім місяцем, коли тариф на оплату електроенергії лишатиметься низьким – 1,68 грн/кВт-год. З 1 серпня в силу вступить оновлена модель механізму спеціальних зобов’язань щодо забезпечення електроенергією населення (ПСО).

Згідно з оновленою ПСО, ціна енергії не буде однаковою для всіх жителів – тарифи будуть диференційовані в залежності від кількості споживаної енергії.

При цьому споживачів електроенергії поділять на чотири категорії в залежності від обсягів споживання:

  • до 100 кВт-год;
  • від 100 до 300 кВт-год;
  • від 300 до 500 кВт-год;
  • від 500 кВт-год і більше.

При цьому буде працювати принцип «той, хто більше споживає – більше платить». Тобто для домогосподарств, які споживають понад 500 кВт-год на місяць встановлять найвищий тариф. Висока ймовірність, що він буде складати від 3 до 3,5 грн/кВт-год. Про це заявив директор ДП Гарантований покупець Костянтин Петриковець.

А ось люди, які використовують менше 100 кВт-год енергії на місяць, платитимуть за тарифом, менший за чинний. Відповідно, для них електроенергія стане дешевше.

Ще одна новина – ціни в регіонах будуть відрізнятися. Згідно з планами Міненерго, наприклад, у Київській та Дніпропетровській областях ціна буде коливатися від 2,60 до 2,96 грн, а в Івано-Франківській і Луганській – від 3,70 до 4 грн за кВт-год.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Комунальне господарство

Статті • Банкрутство
У 2020 році київські комерційні комунальні підприємства уклали в системі Prozorro близько 4 тисяч договорів на загальну суму 17,2 млрд грн