Огляд ЗМІ

Світовий борг зріс на рекордні $24 трлн в 2020 році

1 червня 2021, 12:09Новини244

Этот материал также доступен на русском

За даними Moody’s, в країнах з економікою, що розвивається державний борг збільшився вдвічі і тепер складає близько однієї третини світового боргу.

  • Посилання скопійованоlink copied

Загальний світовий борг в державному, корпоративному, домашньому та фінансовому секторах виріс на рекордні $24 трлн у 2020 році. В аналізі Moody’s Analytics, який цитує CNBC, вказано, що світовий борг досяг нового максимуму в 366% від валового внутрішнього продукту, – повідомляє Finance.ua.

За даними Moody’s, в країнах з економікою, що розвивається державний борг збільшився вдвічі і тепер складає близько однієї третини світового боргу. На думку аналітиків, це ще більше збільшить розрив між розвиненими і країнами, що розвиваються.

У багатьох країнах, що розвиваються, включаючи Індію, Аргентину і Малайзію, наразі спостерігається новий пік захворюваності на COVID-19, а в багатьох розвинених країнах, включаючи США, Австралію і Сполучене Королівство, вірус відступає. Причиною цього, за словами аналітиків, є більш повільні темпи вакцинації в країнах, що розвиваються. Водночас країнам, що розвиваються, ймовірно, буде потрібно зменшити стимули для утримання свого боргу під контролем.

Поєднання цих двох факторів – скорочення стимулів і економічного зростання – сповільнить економічне зростання, і країни ще більше відстануть від розвинених країн.

На думку економіста Стіва Кокрана, зростання у 2021 році буде нерівномірним. За його словами, влітку США і Європа прискорять відновлення, а ринкам, що розвиваються «можливо, доведеться трохи почекати».

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму