За кордоном

США хочуть полегшити Україні обслуговування зовнішнього боргу

12 травня 2022, 11:17Новини342

Этот материал также доступен на русском

Держборг України за підсумками 2021 року скоротився до 51% від ВВП.

  • Посилання скопійованоlink copied

Палата представників США у середу, 11 травня, ухвалила чотири законопроєкти, пов`язані із ситуацією в Україні, повідомляє видання The Hill, констатує Liga.net.

Один з них спрямований на полегшення боргового тягаря України. Конгресмени наказали американському міністру фінансів домагатися від представників США у міжнародних фінансових організаціях, включно з МВФ та Світовим банком, призупинення платежів з обслуговування боргу Україною та надання фінансової допомоги Україні на пільгових умовах.

Українське Міністерство фінансів неодноразово заявляло, що продовжить виконувати боргові зобов`язання, всупереч війні. Міністр Сергій Марченко вважає, що на найближчу перспективу Україна не матиме жодних проблем з обслуговуванням зовнішнього боргу.

Другий законопроєкт, який підтримала Палата представників США, спрямований на максимальну ізоляцію російських представників у міжнародних організаціях. Конгресмени хочуть, щоб росіян відсторонили від участі в засіданнях та будь-яких заходах на рівні Великої двадцятки, Базельського комітету з питань банківського нагляду, Ради з фінансової стабільності тощо.

Палата представників також уточнила правила дотримання санкцій проти Росії та Білорусі іноземними юридичними особами, що належать чи контролюються американськими інституціями.

І нарешті, ухвалено закон, що забороняє міністру фінансів США брати участь в операціях, які передбачають обмін спеціальними правами запозичення (SDR), що належать Росії або Білорусі.

Держборг України за підсумками 2021 року скоротився до 51% від ВВП.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону