Проекти та інновації

Середня зарплата у 2024 році зросте майже на 4 тисячі гривень

18 вересня 2023, 18:00Новини1272

Этот материал также доступен на русском

У реальному вимірі зарплата зросте на 6%

  • Посилання скопійованоlink copied

Номінальна середньомісячна зарплата українців у 2024 році, за прогнозом Міністерства економіки, зросте з 18 118 до 21 852 грн.

Про це йдеться у пояснювальній записці до проекту державного бюджету України на наступний рік, який Кабінет міністрів подав на розгляд до парламенту.

“У 2024 році очікується зростання споживання домогосподарств, чому сприятиме збільшення середньомісячної заробітної плати як у номінальному – до 21 852 грн, так і у реальному вимірі – на 6 відсотків (з урахуванням інфляції – УНІАН). Додатковим чинником відновлення споживчого попиту виступатиме зменшення рівня безробіття у 2024 році – з 18,8 відсотка у 2023 році до 13,4 відсотка”, – зазначили в уряді.

Також у проекті держбюджету на 2024 рік передбачено видатки на встановлення мінімальної заробітної плати з 1 січня у розмірі 7 100 грн, з 1 квітня 2024 року – 8 000 грн.

Крім цього, урядовці звернули увагу, що з 1 січня 2024 року оплата праці державних службовців буде здійснюватися на основі класифікації посад державної служби, яка зокрема передбачатиме грейдову систему посадових окладів (система проведення оцінки та ранжування посад – ред.). Розмір мінімального грейду буде встановлено на рівні мінімальної заробітної плати.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні