За кордоном

Сейм Литви схвалив законопроект про заборону подання заяв на громадянство для росіян

22 березня 2023, 07:38Новини223

Законопроект підтримали 113 депутатів, дев’ятеро утрималися. Ніхто не проголосував проти

  • Посилання скопійованоlink copied

Сейм Литви схвалив у першому читанні законопроект, який забороняє росіянам та білорусам подавати заяви на громадянство, а також купувати нерухомість. Опис законопроекту опубліковано на сайті сейму.

На думку авторів поправок, «цей обмежувальний захід не пропонує скасувати можливість набуття громадянства Литовської Республіки, а лише тимчасово призупинити прийом заяв та прийняття рішень про прийом до громадянства». Законопроект підтримали 113 депутатів, дев’ятеро утрималися. Ніхто не проголосував проти.

Якщо законопроект ухвалять, у візових службах Литви за кордоном перестануть приймати заяви від громадян Росії та Білорусії, за винятком випадків, коли посередником виступає МЗС Литви.

Крім того, росіянам та білорусам буде відмовлено у подачі заяв на ВНЖ у Литві та її представництвах за кордоном. Це не стосується іноземців, які оформляють ВНЖ через орган, уповноважений урядом Литви. Виняток також буде зроблено для володарів національної чи шенгенської візи і тих, хто вже має ВНЖ або отримали рішення про його надання.

Крім обмежень на подання заяв на громадянство, поправки забороняють фізособам з Росії та створеним або контрольованим ними юрособам купувати нерухомість у Литві. Це не стосується власників ВНЖ, яким на батьківщині загрожує переслідування.

Крім того, згідно з поправками, відомості про пов’язані з литовськими політиками компанії, які підтримують економічні зв’язки з Росією та Білорусією, будуть публічними.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна