За кордоном

Сейм Литви схвалив законопроект про заборону подання заяв на громадянство для росіян

22 березня 2023, 07:38Новини138

Законопроект підтримали 113 депутатів, дев’ятеро утрималися. Ніхто не проголосував проти

  • Посилання скопійованоlink copied

Сейм Литви схвалив у першому читанні законопроект, який забороняє росіянам та білорусам подавати заяви на громадянство, а також купувати нерухомість. Опис законопроекту опубліковано на сайті сейму.

На думку авторів поправок, «цей обмежувальний захід не пропонує скасувати можливість набуття громадянства Литовської Республіки, а лише тимчасово призупинити прийом заяв та прийняття рішень про прийом до громадянства». Законопроект підтримали 113 депутатів, дев’ятеро утрималися. Ніхто не проголосував проти.

Якщо законопроект ухвалять, у візових службах Литви за кордоном перестануть приймати заяви від громадян Росії та Білорусії, за винятком випадків, коли посередником виступає МЗС Литви.

Крім того, росіянам та білорусам буде відмовлено у подачі заяв на ВНЖ у Литві та її представництвах за кордоном. Це не стосується іноземців, які оформляють ВНЖ через орган, уповноважений урядом Литви. Виняток також буде зроблено для володарів національної чи шенгенської візи і тих, хто вже має ВНЖ або отримали рішення про його надання.

Крім обмежень на подання заяв на громадянство, поправки забороняють фізособам з Росії та створеним або контрольованим ними юрособам купувати нерухомість у Литві. Це не стосується власників ВНЖ, яким на батьківщині загрожує переслідування.

Крім того, згідно з поправками, відомості про пов’язані з литовськими політиками компанії, які підтримують економічні зв’язки з Росією та Білорусією, будуть публічними.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро