Огляд ЗМІ

Розстрочка від забудовників: чи стало легше купити житло у 2021 році

26 квітня 2021, 10:30Новини377

Этот материал также доступен на русском

У деяких окремих комплексах або в окремих девелоперів відсоток розстрочки може сягати 50 — 60%.

  • Посилання скопійованоlink copied

Попри появу держпрограми іпотеки під фіксовані 7%, яка все ще не набрала обертів, саме купівля житла в розстрочку наразі становить понад 40% усіх угод на ринку нерухомості України. За час карантину її обсяг у структурі попиту зріс на 15%. У деяких окремих комплексах або в окремих девелоперів відсоток розстрочки може сягати 50 — 60%. Про це пише оглядачка ринку нерухомості Вікторія Берещак.

Придбання квартири в розстрочку розглядають із різною метою. Наймасовіший варіант — знизити фінансове навантаження, вибрати зручний графік платежів і отримати можливість заїхати до свого помешкання, не витрачаючись на оренду житла. Пропозиції щодо розстрочки переважно не перевищують циклу девелопменту, тобто до введення в експлуатацію. Однак низка компаній пропонують тривалу розстрочку строком до 3, 5, 7 і навіть 10 років в окремих проєктах.

По-перше, від цього залежить націнка на квадратний метр. По-друге, навантаження на покупця. Формат виплати зазвичай щомісячний або щоквартальний.

«Інтергал-Буд» був першопрохідцем у цьому продукті — зараз девелопер пропонує в усіх своїх проєктах сегмента комфорт+ розстрочку до 5 років і п’ять різних програм зі зручним для покупця відрізком часу, який можна погодити індивідуально. КАН Девелопмент активно просуває розстрочку на 7 років, група компаній DIM залежно від проєкту теж тестує тривалу розстрочку від 2 років 10 місяців до 5 років. На ринку переважно йдеться про строк 1 — 2 роки до введення в експлуатацію.

Причина популярності розстрочки — можливість зорієнтуватися на місцевості, оцінити динаміку будівництва та виконання компанією зобов’язань.

Зазвичай у такому разі розстрочку беруть на строк до року. Інвестор хоче перевірити та переконатися в тому, що не прогадав із вибором. Якщо цикл будівництва стабільний, темпи не відстають, то розстрочку закривають і стають повноправними власниками, чекаючи на ключі до введення. Такий формат, до речі, збільшив свою присутність у структурі попиту в період локдауну, особливо в бізнес-сегменті. З одного боку, багато хто розглядав інвестиції в бетон як альтернативу відсоткам за банківськими депозитами, що знижувалися місяць до місяця, а з іншого — серйозно побоювалися ідеального шторму на ринку нерухомості через наслідки коронавірусу, колапс із ДАБІ, спадок проблемних компаній. Розстрочка до року часто може бути абсолютно без націнки вартості або з мінімальним збільшенням вартості, а триваліші програми залежно від строку передбачають збільшення вартості квадрата. Зазвичай зростання ціни квадратного метра в разі розстрочки становить від $40 до $120.

Безперечна перевага програм розстрочки — у відсутності прихованих платежів: людина одразу отримує вищу вартість квадрата, ніж за 100% оплати, вносить аванс — у середньому від 15% (рідше) до 30% вартості житла й розбиває залишок на рівні платежі.

Водночас якщо людина купує квартиру на етапі котловану в ліквідному комплексі, то за цикл будівництва вона може практично нівелювати переплату за розстрочкою завдяки зростанню вартості квадратного метра. Наразі це в середньому 25 — 30% вартості квадрата в популярних форматах комфорт+, а також 30 — 40% у бізнес-сегменті.

 

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення