Огляд ЗМІ

Розпочався ІІ онлайн-марафон «Реструктуризація & Банкрутство». Державні органи готові до зауважень та пропозицій

12 квітня 2021, 13:18Новини229

Експертам необхідно допомогти державі правильно реагувати на ті зміни, що відбуваються у суспільстві

  • Посилання скопійованоlink copied

Сьогодні, 12 квітня розпочався ІІ онлайн-марафон «Реструктуризація & Банкрутство», який триватиме п’ять днів.

За словами одного з модераторів заходу, юридичного радника Центру комерційного права, Голови Комітету з питань правосуддя, експертної діяльності, банкрутства та виконання судових рішень Громадської ради при Міністерстві юстиції України, адвоката Ігоря Ніколаєва, захід дозволить не тільки виступити експертам, відповісти на актуальні питання, але й сформувати завдання для представників державної влади. «Ми, як експерти в сфері банкрутства, мусимо давати орієнтири в цій сфері: як держава мусить реагувати на потреби ринку. Якщо в минулому році ми лише здогадувалися що карантинні обмеження якимось чином вплинуть на процедури банкрутства, то сьогодні ми вже відчуваємо цей вплив. Я хотів би пригадати те, що особливістю сфери банкрутства взагалі у світі є неможливість його уніфікації, неможливо розробити закон або кодекс, який би був «на віки». Відтак держава вимушена реагувати на виклики, що виникають в цій сфері, реагувати на потреби суспільства, на зміни в економіці. Я сподіваюся що сьогодні почуємо про зміни і пропозиції, зможемо ці питання усвідомити та обговорити», – зазначив під час промови пан Ніколаєв.

За словами заступниці Міністра юстиції України Валерії Коломієць, експертам необхідно допомогти державі правильно реагувати на ті зміни, що відбуваються у суспільстві, для того щоб адаптувати закони, при цьому не руйнувати основні цілі, закладені у законодавство про банкрутство. «Дуже важливо, що в нас є експерти, які, в тому числі, можуть на базі Міністерства юстиції, на базі нашої Громадської ради активно працювати в цьому напрямку. Погоджуюсь із тим, що неможливо за раз написати ідеальний кодекс і не вносити змін до нього. Тому ми маємо відслідковувати зміни, розуміти, що законодавство необхідно адаптувати до цих змін в суспільстві і розуміти, яким чином це зробити найкраще, які інструменти використовувати, при цьому не руйнувати логіку і основний посил та зміст, який було закладено авторами. І, в, принципі для цього й існує Кодекс, який займається саме унормуванням процедур, що стосуються як банкрутства, так і відновлення платоспроможності», – підкреслила пані Коломієць, та додала, що важливо обговорити ці питання та знайти шляхи вирішення, які в подальшому можна буде опрацювати, в тому числі на базі Мін’юсту.

Владислав Філатов, Директор департаменту з питань банкрутства Міністерства юстиції України зазначив, що кінцевою метою роботи в тому числі департаменту, який він очолює, є покращення процедур банкрутства. Разом з тим він відзначив, що, на жаль, Міністерство юстиції сприймається як каральний орган, який здійснює тиск, зокрема, на арбітражних керуючих. «Міністерство відкрите для діалогу, і він відбувається з нещодавно створеною Національною асоціацією арбітражних керуючих, в тому числі завдяки таким заходам як цей, іншим заходам, і це вже стає доброю традицією, бо ми відкрито можемо говорити, що турбує суспільство, що турбує професійну спільноту – арбітражних керуючих, кредиторів, боржників», – відмітив спікер та додав, що Міністерство має можливість реагувати на такі заходи шляхом удосконалення нормативно-правової бази, оскільки маємо кінцеву мету – підвищення ефективності застосування процедур банкрутства, а на сьогодні, на жаль, ця ефективність вкрай низька.

Нагадаємо, ІІ онлайн-марафон «Реструктуризація & Банкрутство» триватиме з 12 по 16 квітня включно.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Комунальне господарство

Статті • Банкрутство
«Відсутніх боржників» швидко ліквідовували та визнавали погашеними їх борги перед кредиторами

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Одним із найпоширеніших наслідків банкрутства для юридичної особи являється відсутність можливості контролю над власною компанією та вимушене припинення її діяльності

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Банкрутство

Статті • Банкрутство
Рада ухвалила два закони, які змінюють правила процедури банкрутства

Банкрутство

Статті • Банкрутство
Суд повинен мати серйозні підстави, щоби продовжити строки в процедурі розпоряджання майном

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів