Зверніть увагу

Рекордний продаж майна у справах про банкрутство: що відомо

27 липня 2021, 16:50Новини451

Этот материал также доступен на русском

Новим власником майна став ПрАТ «Дніпровський коксохімічний завод».

  • Посилання скопійованоlink copied

Кодексом України з процедур банкрутства, який було введено в дію 21 жовтня 2019 року, визначено, що продаж майна у справах про банкрутство фізичних чи юридичних осіб відбувається тільки на електронних аукціонах у дворівневій електронній торговій системі Прозорро.Продажі, зазначає пресслужба Мін’юсту.

«До цього такі лоти реалізовувались на невеличких майданчиках, які були лиш інструментом для розкрадання активів. Після ж запровадження продажу майна у справах банкрутства через систему Прозорро.Продажі вкрасти кошти стало важче, провести контрольований аукціон стало неможливо, а вартість самих об’єктів тепер об’єктивніша. Яскравою ілюстрацією цієї реформи в дії став продаж частини «Дніпровського металургійного комбінату»: минулого тижня саме завдяки такому порядку продажу активів вдалося реалізувати майно об’єкта за ціною, значно вищою за очікувану», – розповів Міністр юстиції Денис Малюська.

Так, на початку липня 2021 року в електронній торговій системі Прозорро.Продажі частину майна ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат» як єдиного майнового комплексу було виставлено на аукціон за початковою ціною майже 8,4 млрд грн. Як зазначається, вже 25 липня це майно пішло з молотка за понад 9 млрд грн. З остаточною пропозицією 9 170 000 000 грн новим власником майна став ПрАТ «Дніпровський коксохімічний завод».

«Аукціон з продажу «Дніпровського металургійного комбінату» став найбільшим в історії Прозорро.Продажі. Це показовий приклад того, що майно у справах банкрутства на аукціонах продається зі збільшенням ціни, навіть якщо приходить лише один учасник. Ми бачимо, що система забезпечує не лише прозорість, а й дозволяє вигідно та ефективно продавати такі складні активи», – зазначив директор ДП «Прозорро.Продажі» Олексій Соболев.

Як зазначається, ще навесні 2019 року було відкрито провадження у справі про банкрутство Публічного акціонерного товариства «Дніпровський металургійний комбінат», введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, введено процедуру розпорядження майном боржника.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Мінюст

Статті • Влада i люди
Продовжити термін дії закордонного паспорту, який вже був продовжений раніше, неможливо

Мінюст

Статті • Влада i люди
Шлях до рівноправного партнерства професійної спільноти і держави легким не буває

Мінюст

Статті • Влада i люди
Робоча група була і залишається максимально відкритою до усіх пропозицій та форм співпраці

Мінюст

Статті • Влада i люди
За останні роки кількість справ про банкрутство зменшується, на відміну від числа бажаючих стати арбітражними керуючими

Мінюст

Статті • Влада i люди
Деякі банки відмовляються надавати виконавцям інформацію про номери рахунків боржника та сум коштів, які наявні на рахунках боржника