Рахункова палата: видатки бюджету-2021 не виконані на 44 млрд грн

21 липня 2021, 19:27Новини232

Від приватизації державного майна надійшло 1 млрд грн, що менше плану на 8,4 млрд грн (89%)

  • Посилання скопійованоlink copied

Попри перевиконання плану доходів за перше півріччя, видатки загального фонду державного бюджету менші плану на 44,3 млрд грн (7,3%). Не виконаний план видатків за програмами МОЗ, Міноборони, Мінсоцполітики, Мінагрополітики. Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан, коментуючи виконання Державного бюджету України за січень−червень 2021 року.

Зокрема, зауважив він, на 10% 8,4 млрд грн не виконаний план видатків МОЗ. Із них 3,4 млрд грн на реалізацію програм державних гарантій медичного обслуговування населення та 1,4 млрд грн на проведення вакцинації.

Менше плану видатки Міністерства оборони − на 4,3 млрд грн (7,9%). Із них 1,9 млрд грн на забезпечення діяльності ЗСУ, підготовку кадрів і військ, медичне забезпечення особового складу, ветеранів військової служби та членів їхніх сімей, ветеранів війни та 1,8 млрд грн – на закупівлю, модернізацію та ремонт озброєння, військової техніки, засобів і обладнання.

За словами Голови Рахункової палати, не виконаний план видатків Мінсоцполітики − на 3,3 млрд грн (1,9%), із яких 1,6 млрд грн − на виплату деяких видів допомог, компенсацій, грошового забезпечення та оплату послуг окремим категоріям населення та Мінагрополітики − на 1,1 млрд грн (51%), із них майже 816 млн грн − на фінансову підтримку сільгосптоваровиробників.

«Водночас, спостерігається позитивна тенденція з виконанням плану доходів за перше півріччя. За цей час він перевиконаний майже на 5% 23,7 млрд грн. Найбільше перевиконано план ПДВ із урахуванням бюджетного відшкодування, на 12,7 млрд грн; податку на прибуток підприємств на 8,2 млрд грн; акцизу із ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) – на 4,4 млрд грн», підкреслив Валерій Пацкан.

За словами Голови Рахункової палати, на 3 млрд грн не виконаний план акцизного податку із вироблених в Україні підакцизних товарів; на 0,4 млрд грн податку та збору на доходи фізичних осіб.

«Не виконується і план державних запозичень – за перше півріччя до загального фонду державного бюджету отримано на 78,7 млрд грн менше плану − 260 млрд грн. Державних зовнішніх запозичень – на 63% менше плану, тоді як від розміщення облігацій внутрішніх державних позик надійшли всі 100% плану − 213 млрд грн», − додав Валерій Пацкан.

Він також зауважив, що від приватизації державного майна надійшло 1 млрд грн, що менше плану на 8,4 млрд грн (89%).

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні