ПУМБ домовився про купівлю Ідея Банку

11 листопада 2021, 09:47Новини264

Этот материал также доступен на русском

Голова правління ПУМБ Сергій Черненко повідомив, що мета цієї угоди – синергія найбільш сильних сторін двох банків.

  • Посилання скопійованоlink copied

«ПУМБ досяг домовленості щодо ключових умов придбання 100% акцій Ідея Банку з польською фінансовою групою Getin Holding S.A.», – повідомили у ПУМБ.

Сторони планують завершити угоду до кінця I кварталу 2022 року після отримання необхідних дозволів Національного банку та Антимонопольного комітету, – повідомляє Фінансовий клуб.

«Придбання АТ «Ідея Банк» сприяє побудові ефективної та масштабованої банківської моделі з фокусом на розвиток роздрібного бізнесу, а також корпоративного бізнесу в малому та мікро-сегменті та повністю відповідає стратегії розвитку ПУМБ», – зазначили у банку.

Голова правління ПУМБ Сергій Черненко повідомив, що мета цієї угоди – синергія найбільш сильних сторін двох банків.

«З одного боку, це надійність ПУМБ, підтверджена результатами стрес-тестування НБУ, якість сервісу та експертиза в роботі з високоприбутковими сегментами ринку. З іншого боку, високий рівень компетенції Ідея Банку у роздрібному кредитуванні, сформована ресурсна база, досвід розробки власної цифрової платформи O.Bank», – сказав він.

Швидкого об’єднання Ідея Банку з банком Ріната Ахметова не буде.

Після завершення угоди АТ «Ідея Банк» увійде до складу банківської групи ПАТ «ПУМБ» як окрема юридична структура без кадрових ротацій і продовжить обслуговувати клієнтів під брендом Ідея Банк у звичайному режимі. Зараз Ідея Банк очолює Михайло Власенко.

«Процес інтеграції проходитиме поетапно протягом 3-5 років і буде максимально комфортним для наших клієнтів, партнерів та працівників. На даному етапі в зоні нашої уваги – стабільність інфраструктури ПУМБ та Ідея Банк, подальший розвиток діджитал каналів банків та надання якісного та надійного сервісу клієнтам», – додав Сергій Черненко.

Суму угоди в ПУМБ не зазначили.

Аналітики оцінювали вартість Ідея Банку в $46-54 млн.

Це не перший потенційний покупець на Ідея Банк. В грудні 2019 року власник Ідея Банку Getin Holding S.A. домовився з ІК Dragon Capital Томаша Фіали про продаж банку за 1,37 млрд грн (близько $58 млн на той момент), але угода не відбулася.

Серед потенційних покупців фігурував і Альфа-Банк.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?