Програма “єОселя” має сфокусуватися на первинному ринку – Свириденко

21 червня 2024, 17:07Новини140

Этот материал также доступен на русском

Станом на 21 червня вже видано кредити 10 967 учасникам на суму 17,363 млрд грн

  • Посилання скопійованоlink copied

Державна програма пільгової іпотеки “єОселя” має бути переформатована з метою фокусу на первинному ринку житла, заявила перший віцепрем’єр – міністр економіки Юлія Свириденко.

“Ми маємо переформатувати програму: не розширювати вік житла на вторинному ринку, а сфокусуватися на первинному ринку”, – повідомила вона під час години запитань до уряду у Верховній Раді у п’ятницю.

Перший віцепрем’єр – міністр економіки Юлія Свириденко

За її словами, фокус “єОселі” на первинному ринку дасть змогу стимулювати будівництво нового житла та забезпечить максимальний економічний ефект від програми.

Водночас механізм переформатування програми “єОселя” виключно на первинний ринок поки що не фіналізовано, зазначалося у звіті Національного банку України про фінансову стабільність за червень 2024 року.

За даними розпорядника програми ПрАТ “Укрфінжитло”, до 21 червня видано кредити 10 967 учасникам на суму 17,363 млрд грн.

Програма доступного іпотечного кредитування “єОселя” запрацювала в Україні з жовтня 2022 року. На пільгову іпотеку під 3% річних терміном до 20 років із початковим внеском від 20% вартості житла можуть претендувати військовослужбовці-контрактники ЗСУ, працівники сектору безпеки та оборони, медпрацівники, педагоги, наукові співробітники.

З 1 серпня 2023 року подати заявку на участь у програмі “єОселя” під 7% можуть ветерани війни, учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи (ВПО) та громадяни, які не мають власного житла більше за нормативну площу.

За умовами програми, пільгові категорії учасників можуть придбати житло в споруджуваному будинку і будинках не старше 10 років (у столиці та обласних центрах), решта учасників – у будинку не старше 3 років або у споруджуваному об’єкті.

У програмі беруть участь вісім банків-партнерів: державні Ощадбанк, ПриватБанк, Укргазбанк, Укрексімбанк, Сенс Банк, а також банк “Глобус”, Sky Bank і АТ “Банк Кредит Дніпро”.

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні