Поліпшення орендованого майна: коли з ПДВ?

14 січня 2022, 16:56Новини184

Этот материал также доступен на русском

Постачання товарів/послуг включає, зокрема, постачання послуг іншій особі на безоплатній основі.

  • Посилання скопійованоlink copied

Згідно з п. 185.1 ПКУ об’єктом оподаткування є операції платників податку, зокрема, з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ, зазначає Дебет-Кредит.

Відповідно до пп. «в» пп. 14.1.185 та пп. «в» пп. 14.1.191 ПКУ постачання товарів/послуг включає, зокрема, постачання послуг іншій особі на безоплатній основі.

Так, пунктом 188.1 ПКУ визначено, що база оподаткування операцій із постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку, який нараховується відповідно до пп. 213.1.9 і 213.1.14 ПКУ, збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв’язку, ПДВ та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками – суб’єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).

Водночас база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін, а база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів – виходячи зі звичайної ціни), за винятком:

  • товарів (послуг), ціни на які підлягають державному регулюванню;
  • газу, який постачається для потреб населення;
  • електричної енергії, ціна на яку склалася на ринку електричної енергії.

Отже, якщо витрати на поліпшення об’єкта оренди проведено за згодою орендодавця та не компенсовано орендарю, то при поверненні об’єкта оренди вартість поліпшення вважається безоплатно наданою послугою та підлягає оподаткуванню ПДВ за основною ставкою, виходячи з ціни придбання товарів/послуг, використаних для такого поліпшення.

Якщо між орендодавцем та орендарем укладено окремі договори про надання орендодавцем орендарю компенсації витрат орендаря на поліпшення об’єкта оренди, то суми коштів, сплачених (відшкодованих, компенсованих) за такими договорами, є окремою операцією з надання послуги з поліпшення основних фондів, розглядаються як окремий об’єкт оподаткування та підлягають оподаткуванню ПДВ за основною ставкою.

За кордономОгляд ЗМІ
Сьогодні, 12:18 • Новини • За кордоном
Проекти та інновації
Сьогодні, 11:45 • Новини • Проекти та інновації
Зверніть увагуПроекти та інновації
Сьогодні, 10:42 • Новини • Зверніть увагу
За кордономОгляд ЗМІ
Сьогодні, 10:13 • Новини • За кордоном
Огляд ЗМІ
Сьогодні, 09:39 • Новини • Огляд ЗМІ

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі

Законодавство

Статті • Влада i люди
Через війну імпорт став домінувальним бізнесом в українській економіці

Законодавство

Статті • Влада i люди
Що він змінює для працівників та бізнесу

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законодавець пропонує виділити основні кредитні договори, до яких може застосовуватися прощення

Законодавство

Статті • Влада i люди
Під час воєнного стану забороняється безоплатна передача земель державної та комунальної власності у приватну власність

Законодавство

Статті • Влада i люди
Верховна Рада оновила трудове законодавство на час воєнного стану. У чому суть змін?