Податковий борг: які наслідки його не своєчасного погашення?

17 листопада 2021, 12:14Новини277

Этот материал также доступен на русском

Майно платника податків, яке перебуває у податковій заставі, може бути використано для погашення його податкового боргу у разі недостатності коштів, що перебувають на банківських рахунках.

  • Посилання скопійованоlink copied

Про забезпечення сплати платником податків грошового зобов’язання та пені, не сплачених платником у строк, визначений Податковим кодексом України, розповів для ЗМІ начальник Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків Богдан Катрушин, – повідомляє Вісник.Офіційно про податки.

Як повідомив Богдан Катрушин, податкова застава – це спосіб забезпечення податкового зобов’язання платника податків, не погашеного вчасно. Право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності у день виникнення такого права і вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.

«Наявність податкового боргу – підстава для внесення майна боржника до податкової застави відповідно до статей 88, 89 ПКУ та реєстрації її у відповідному державному реєстрі обтяжень рухомого та нерухомого майна», – зазначив начальник Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків.

Опис майна в податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника контролюючого органу, яке пред’являється платнику податків, що має податковий борг та не потребує письмового оформлення.

Майно платника податків, яке перебуває у податковій заставі, може бути використано для погашення його податкового боргу у разі недостатності коштів, що перебувають на банківських рахунках.

Платник податків зберігає право користування майном, що перебуває у податковій заставі, якщо інше не передбачено законом. Відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, можливе тільки за згодою контролюючого органу.

Податковим кодексом передбачена відповідальність платника за відчуження майна, яке перебуває у податковій заставі, без попередньої згоди органу державної податкової служби, якщо отримання такої згоди є обов’язковим згідно з цим Кодексом, а саме тягне за собою накладення штрафу в розмірі вартості відчуженого майна.

Якщо в податковій заставі перебуває лише готова продукція, товари та товарні запаси, платник податків може відчужувати таке майно без згоди контролюючого органу за умови, що кошти від такого відчуження будуть направлені в повному обсязі в рахунок виплати заробітної плати, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та/або погашення податкового боргу.

У випадках, визначених підпунктами 93.1.1-93.1.6 пункту 93.1 статті 93 Кодексу, майно платника податків звільняється з податкової застави з дня отримання контролюючим органом відповідного документа, що засвідчує будь-яку з подій:

  • отримання контролюючим органом підтвердження повного погашення суми податкового боргу та/або розстрочених (відстрочених) грошових зобов’язань та процентів за користування розстроченням (відстроченням) в установленому законодавством порядку;
  • визнання податкового боргу безнадійним;
  • набрання законної сили відповідним рішенням суду про припинення податкової застави у межах процедур, визначених законодавством з питань банкрутства;
  • отримання платником податків рішення відповідного органу про визнання протиправними та/або скасування раніше прийнятих рішень щодо нарахування суми грошового зобов’язання.

Підставою для звільнення майна платника податків з-під податкової застави та її виключення з державних реєстрів застав рухомого або нерухомого майна є відповідний документ, що засвідчує закінчення будь-якої із зазначених подій.

«Наявність податкового боргу призводить до негативних наслідків не тільки для державної казни, а й для самого платника. З метою уникнення негативних наслідків та прикрих випадків, виконуйте податковий обов’язок та сплачуйте податки вчасно і в повному обсязі», – наголосив Богдан Катрушин.

Платники податків мають можливість отримати дані щодо стану заборгованості підприємств перед бюджетом та надійності ділових партнерів в частині сумлінності сплати ними податків і зборів можна завдяки онлайн-сервісу «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» через офіційний вебпортал Державної податкової служби України, або в «Електронному кабінеті платника».

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі